lekcje online

i

Autor: Damian Pieczonka Przed Wielkanocą zajęcia z WF-u i lekcje religii online

WF i rekolekcje online. Na uczniów z Grudziądza czekają kolejne lekcje w domach

2020-04-06 0:10

Za nami próbny egzamin ósmoklasistów - w tym roku wyjątkowy, bo przeprowadzony zdalnie. Do przyszłej środy w tym samy trybie odbywają się próbne matury. Uczniów do nauki i powtórki materiału zachęca Kujawsko-Pomorska Szkołą Internetowa, gdzie czekają lekcje ze specjalistami prowadzone na żywo i materiały zarchiwizowane. A już od poniedziałku (6 kwietnia) dwudniowe rekolekcje, a także wychowanie fizyczne on-line, czyli zabawy dla dzieci. Nowy plan lekcji powróci po przerwie świątecznej 15 kwietnia.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Nadawanie rozpoczęto 16 marca od e-lekcji dla ósmoklasistów i maturzystów. Po tygodniu uruchomiono zajęcia także dla uczniów klas IV, V, VI i VII szkoły podstawowej i wszystkich klas szkoły średniej. Lekcje nadawane są już trzeci tydzień i odnotowano rekordowe wyniki oglądalności. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła ma już ponad 600 tysięcy wyświetleń.

- Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa osiągnęła tak dużą popularność wśród dzieci i młodzieży szkolnej. To utwierdza nas, że nasze działania są właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Prowadzimy do dwudziestu lekcji dziennie, uruchomiliśmy też wsparcie psychologiczne oraz zajęcia z rekolekcjonistą. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tej projekt - nauczycielom, pedagogom, pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i spółce Conectio- mówi marszałek Piotr Całbecki

Lekcje rejestrowane są i nadawane na żywo na:

- www.kujawsko-pomorskie.pl;

- edupolis.pl

- https://www.youtube.com/channel/UCXkeiZ2i3F_LeVnvjj4a07Q

- https://www.facebook.com/KujawskoPomorskaeSzkola/

W poniedziałek (6 kwietnia) o godzinie 9 startują czterdziestopięciominutowe zajęcia z wychowania fizycznego. Tuż po nich, o godzinie 11 rozpoczną się dwugodzinne rekolekcje z księdzem Dawidem Wasilewskim. We wtorek (7 kwietnia) o godzinie 9 odbędą się zajęcia, podczas których dowiedzieć się będzie można, jakie środki ostrożności należy zachować w sytuacji epidemii oraz jak chronić siebie i bliskich przed zarażeniem. O godzinie 11 nastąpi kontynuacja lekcji z rekolekcjonistą.

Do tej pory największym zainteresowaniem cieszą się e-lekcje dla szkół podstawowych. W tym tygodniu najczęściej oglądano zajęcia z języka angielskiego, biologii, matematyki i historii. Lekcję języka angielskiego dla klas V poprowadzoną przez Katarzynę Zajączkowską wyświetlono ponad 3,5 tysiąca razy. Zajęcia oglądają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale i z całego kraju. Odnotowano także setki wejścia z zagranicy. Kujawsko-Pomorską e-Szkołę najczęściej odwiedza Polonia z Ukrainy. Zaobserwowano również wejścia z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Stanów Zjednoczonych, a nawet z Egiptu.