sterylizacja koty grudziadz 2

i

Autor: Pixabay Zabiegi sterylizacji i kastracji potrwają do 16 grudnia lub do wyczerpania zapasów

W Grudziądzu startuje akcja bezpłatnej sterylizacji kotów

2022-02-11 9:56

Ruszyła tegoroczna akcja bezpłatnej sterylizacji zwierząt żyjących na terenie miasta. Pierwszy etap to zabiegi przeznaczone dla kotów wolno żyjących.

Zaplanowano na ten rok 108 zabiegów sterylizacji kotów wolno żyjących oraz 204 zabiegi kastracji kotów wolno żyjących.

Zabiegi odbywają się nieodpłatnie w 4 przychodniach weterynaryjnych funkcjonujących na terenie gminy – miasto Grudziądz, które zawarły umowę z gminą-miasto Grudziądz - mówi Karol Piernicki, rzecznik grudziądzkiego ratusza.

Koty wolno żyjące na terenie gminy-miasto Grudziądz można zgłaszać wyłącznie do koordynatorów, którzy są uprawnieni do wyłapania i przekazania ich do gabinetów weterynaryjnych w ramach niniejszej akcji.

Po odpowiednim okresie rekonwalescencji zostaną wypuszczone w miejscu ich wcześniejszego wyłapania - dodaje przedstawiciel urzędu.

Bezpłatna sterylizacja kotów - Gdzie zgłaszać?

Koordynatorami akcji są: Małgorzata Ziółkowska z fundacji FOR ANIMALS Oddział Grudziądz (tel. kontaktowy: 500 191 264), Fundacja Czarny Koń (503 595 323) oraz Fundacja Siedem Życzeń.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia nieodpłatnych zabiegów sterylizacji kotek wolno żyjących przez organizacje społeczne, stowarzyszenia i fundacje, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

Akcja potrwa do 16 grudnia br. lub do wyczerpania środków finansowych - kończy Karol Piernicki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Puchatek szuka nowego domu