koparka grudziadz

i

Autor: Pixabay Rozpoczyna się przbebudowa drogi na ul. Zacisznej

Drogowe utrudnienia na Zacisznej i Chełmińskiej. Zaczyna się przebudowa drogi

2022-02-11 0:31

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Zacisznej w Grudziądzu. W związku z tym od najbliższego wtorku (15 lutego) ta ulica zostanie wyłączona z ruchu. Zmieniona organizacja obowiązywać będzie także na Chełmińskiej.

O remont na ulicy Zacisznej podczas niedawnych spotkań z prezydentem Maciejem Glamowskim pytali mieszkańcy z okolicznych bloków. Włodarz miasta zapewniał, że prace niebawem ruszą. Ostatecznie koparki na tym odcinku drogi pojawią się w najbliższy wtorek (15 lutego).

Oprócz wyłączenia samej Zacisznej, przejazd nie będzie możliwy także przez skrzyżowanie ulic Zaciszna – Chopina – Smoleńskiego. Wjazd i wyjazd w tę ostatnią możliwy będzie wyłącznie od strony Hallera. Dodatkowo wprowadzono w tym miejscu zakaz zatrzymywania się pojazdów.

Z kolei dojazd do ulicy Chopina możliwy będzie z kierunku ulicy gen. Tadeusza Bora- Komorowskiego. Ponadto, w obrębie skrzyżowania ulicy Zacisznej z ulicą Konarskiego wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu pieszym, polegające na tym, że piesi przekierowani zostaną na przeciwną stronę ulicy - czytamy w komunikacie z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Zmiany także na Chełmińskiej

Dzień wcześniej, czyli 14 lutego, kolejne zmiany zajdą na ulicy Chełmińskiej. Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączony zostanie odcinek ulicy Chełmińskiej od peronu tramwajowego przy dawnym kinie „Helios” w kierunku południowym do ulicy Wiejskiej. Ruch pojazdów przekierowany zostanie na pozostałe drogi podstawowego układu komunikacyjnego miasta.

Wyjazd z Komendy Miejskiej Policji oraz z nieruchomości Chełmińska 97, 99, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 110 115 możliwy będzie wyłącznie w kierunku centrum, stacja paliw oraz sklep spożywczy zlokalizowany w nieruchomości Chełmińska 117 – wyjazd w kierunku południowym, obsługiwane będą poprzez wjazd zlokalizowany naprzeciwko ulicy Wiejskiej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rozkopali i zamknęli Marszałkowską. Duże utrudnienia w centrum Warszawy