droga łąkowa

i

Autor: Damian Pieczonka Będą utrudnienia w ruchu. Estakada w Grudziądzu wraz z dojazdem do Trasy Średnicowej przejdzie remont

Uwaga kierowcy! Rusza remont ulicy Droga Łąkowa w Grudziądzu. Będą utrudnienia I zmiany w ruchu

2020-08-06 10:05

W poniedziałek, 10 sierpnia rozpocznie się wyczekiwany przez mieszkańców remont ul. Droga Łąkowa. Z tego powodu zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w ciągu ul. Droga Łąkowa na odcinku od ul. Chełmińskiej do ul. Jana Pawła II. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. Po wprowadzeniu objazdów mogą też wystąpić opóźnienia w komunikacji miejskiej.

Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączona zostanie droga krajowa nr 16 przebiegająca przez ciąg ulicy Droga Łąkowa. Objazd dla pojazdów wszystkich kategorii wyznaczono poprzez pozostałe drogi układu komunikacyjnego miasta.

Objazd dla pojazdów jadących z kierunku drogi krajowej nr 91 – Dolna Grupa w kierunku Malborka i Olsztyna wyznaczono poprzez ul. Chełmińską, ul. Bydgoską, ul. Konarskiego, ul. Solidarności (DK 55) i ul. Lotniczą (DK 55).

Objazd dla pojazdów jadących z Malborka i Olsztyna w kierunku drogi krajowej nr 91 – Dolna Grupa wyznaczono poprzez rondo gen. Władysława Andersa u zbiegu drogi krajowej nr 16 i nr 55 w kierunku ul. Lotniczej (DK 55), ul. Solidarności (DK 55), ul. Hallera (DW 534), ul. Komorowskiego, ul. Pruszyńskiego, ulicą Bydgoską do ul. Chełmińskiej.

Objazd dla pojazdów jadących z Brodnicy w kierunku drogi krajowej nr 91 – Dolna Grupa wyznaczono poprzez ul. Komorowskiego, ul. Pruszyńskiego, ul. Bydgoską do ulicy Chełmińskiej.

Lokalny ruch pojazdów realizowany będzie poprzez ul. Włodka i ul. Hallera. Dojazd do Urzędu Skarbowego oraz pozostałych obiektów zlokalizowanych w ciągu zamkniętego odcinka ulicy Droga Łąkowa, możliwy będzie od strony ul. Hallera.

Remont obejmie mechaniczną rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, oraz wykonaniu warstwy wiążącej i ścieralnej. Przeprowadzona również zostanie regulacja pionowa istniejących kratek ściekowych, skrzynek zaworowych i włazów kanałowych. Po zakończeniu robót bitumicznych wykonane zostanie docelowe oznakowanie poziome.

Wykonawcą robót jest firma STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie. Koszt realizacji remontu to ok. 560 tys. zł. Prace mają potrwać do końca sierpnia.