ulica kosciuszki

i

Autor: Łukasz Piekarski Urząd Miejski w Grudziądzu wybrał wykonawcę remontu ulicy Kościuszki

Ulica Kościuszki w Grudziądzu coraz bliżej remontu. Ratusz wybrał wykonawcę

2022-12-22 20:22

Jest szansa na rychłe rozpoczęcie prac remontowych na ulicy Kościuszki w Grudziądzu. Urzędnicy po ponad miesiącu od zakończenia naboru ofert w ponowionym przetargu wybrali wykonawcę. Została nim firma Unitrak w Kielna.

O wybór wykonawcy remontu ulicy Kościuszki w Grudziądzu pytaliśmy w połowie grudnia. Wówczas rzecznik ratusza - Karol Piernicki - zapewniał, że procedura przetargowa jest już na finiszu i umowa już wkrótce zostanie podpisana. I tak się stało. Urząd Miejski dokumenty podpisał 19 grudnia. Wybrano najtańszą ofertę w przetargu i zaraz jedyną, która zmieściła się w założonym budżecie (10 milionów złotych), czyli firmę Unitrak z Kielna.

Jakie jeszcze firmy złożyły oferty w przetargu?
  • Unitrak Sp. z o.o. 9.979.019,45zł
  • PBD SA 11.375.351,76zł
  • Firma Budowlano-Drogowa „PRASBET” sp. z o.o. sp. k. 11.373.476,04zł
  • Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. 10.600.007,36zł

Przetarg - jak już wspominaliśmy - był rozpisany ponownie. Poprzednio na ten cel urzędnicy zabezpieczyli kwotę 5 milionów złotych.

Co powstanie w ramach inwestycji?

Przewidziano m.in.: nową jezdnię o szerokości 3,5 metra, nowe chodniki oraz miejsca parkingowe oraz przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Ponadto w planach jest także zamontowanie oświetlenia w technologii LED.

Ulica Rybacka w Grudziądzu czeka na remont

Niebawem miał rozpocząć się również remont ulicy Rybackiej w Grudziądzu. To inwestycje niezwykle wyczekiwana przez mieszkańców naszego miasta. Niestety prace się nie rozpoczną, ponieważ wykonawca nie pojawił się na podpisaniu umowy.

Urzędnicy postanowili rozpisać ponowny przetarg (przyp. redakcji - na remont wspomnianej Rybackiej). Oferty można składać do 26 stycznia 2023 roku. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ulica Bagienna w Kątach Węgierskich. To tu zginęła młodziutka Magda