ulica kościuszki grudziadz

i

Autor: Radio Eska Ulica Kościuszki na remont czeka od kilkudziesięciu lat

Mieszkańcy z ul. Kościuszki w Grudziądzu się niecierpliwą! "Co dalej z remontem naszej drogi?"

2022-09-15 8:24

Remont kolejnej drogi w Grudziądzu stoi pod dużym znakiem zapytania. Tym razem chodzi o ulicę Kościuszki, na której mieszka ok 700 rodzin. Do rozpisanego niedawno przetargu na jej przebudowę wpłynęły oferty, które znacząco przewyższały zaplanowany w mieście budżet. Mieszkańcy pytają więc - co dalej?

Przetarg na przebudowę ulicy Kościuszki zakończył się na początku sierpnia. Do konkursu stanęły cztery firmy... ich oferty znacząco przewyższyły zaplanowany na tę inwestycję budżet. Przypomnijmy, miasto na ten cel zapisało 5,9 miliona złotych. Najtańsza propozycja opiewała jednak na niespełna 10,5 miliona złotych...

Jeżeli za ulicę Ruchniewicza zapłacono 4 miliony złotych, to ten kto rozpisał przetarg na remont ulicy Kościuszki na kwotę ponad 5 milionów, najprawdopodobniej nie ma o tym bladego pojęcia - skwitował pan Roman, mieszkaniec wspomnianej wcześniej ulicy Kościuszki.

Władze miasta w związku z nieudanym przetargiem planują zmienić plan remontu. Ulica Kościuszki najprawdopodobniej przebudowana zostanie w kilku etapach.

W pierwszej kolejności miasto chciałoby wyremontować ten najbardziej zniszczony odcinek od ulicy Anny Walentynowicz do ulicy Fortecznej - poinformował Karol Piernicki, rzecznik grudziądzkiego ratusza.

Mieszkańcy pytają - co dalej?

Informacje płynące ze strony grudziądzkiego urzędu nie satysfakcjonują mieszkańców z ulicy Kościuszki. Pytają oni wprost - kiedy kolejny przetarg i jaki będzie dokładny plan działania.

Ta ulica od dawna czeka na remont. Chcemy poznać konkretną odpowiedź od pana prezydenta. Czy jeszcze w tym roku możemy spodziewać się jakiś prac na naszej ulicy - pyta pani Zofia, również mieszkanka z Kościuszki.

To jednak nie jedyna obawy związane z ewentualnym remontem. Lokatorzy pytają również o plan działania na wypadek, gdyby przebudowa rozpoczęła się w najbliższych miesiącach. 

Zgadzamy się z tym, że remont jest niezbędny i powinien być w końcu zrobiony. To, co jest istotne i ważne, to dobre zaplanowanie wszystkich prac. W takim razie pytamy, co my jako mieszkańcy z ulicy Kościuszki w trakcie remontu mielibyśmy zrobić z naszymi samochodami - dopytuje pan Paweł, także mieszkaniec z wspomnianej ulicy.

Urzędnicy z Grudziądza odpowiedzi na to pytanie - jak na razie nie znają. Nie wiadomo również kiedy zostanie ogłoszony ponowny przetarg na remont ulicy Kościuszki. Wiadomo za to, w jaki sposób ratusz - być może - będzie chciał sfinansować część prac.

Miasto będzie aktywnie poszukiwało środków zewnętrznych. W tej chwili projekt przebudowy ulicy Kościuszki został zgłoszony do tzw. Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, gdzie istnieje możliwość uzyskania 50-procentowego dofinansowania do inwestycji - informuje Piernicki.

Do tego samego programu zgłoszona została również ulica Rybacka oraz łącznik pomiędzy Kwiatową a Toruńską. W tym pierwszym przypadku - jak informowaliśmy wcześniej - także do przetargu wpłynęły oferty, przewyższające zapisane na ten cel środki w miejskim budżecie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Małgorzata Opczowska rok po ślubie. Co powiedziała gwiazda „Pytania na Śniadanie”?