kosciuszki grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Na remont ulicy Kościuszki być może przyjdzie nam poczekać

Co dalej z remontem ulicy Kościuszki w Grudziądzu? Otwarcie kopert z przetargu

2022-08-04 14:11

Zakończyło się postępowanie przetargowe na remont ulicy Kościuszki w Grudziądzu. Do konkursu stanęły cztery podmioty. Wszystkie złożyły propozycje zdecydowanie przewyższające zaplanowany przez miasto budżet.

O kompleksowym remoncie ulicy Kościuszki w Grudziądzu mówi się już od wielu lat. Miasto w końcu ogłosiło przetarg na wyłonienie prac. Do ratusza wpłynęły cztery oferty.

Miasto na ten cel zaplanowało w budżecie 5,9 miliona złotych. Jak się jednak okazuje - ta kwota na pewno nie wystarczy. Najniższa złożona w przetargu oferta opiewa na niespełna 10,5 miliona złotych...

Do przetargu przystąpiło kilka znanych i poważnych podmiotów gospodarczych. Z niepokojem patrzymy jednak na rosnące koszty i związaną z tym perspektywę niedopięcia miejskiego budżetu - pisze na swoim profilu na facebooku, prezydent Maciej Glamowski.

Najdroższa oferta pochodzi o firmy, która obecnie realizuje inwestycję na torowisku tramwajowym, czyli Strabag. Opiewa ona na przeszło 12 milionów złotych.

Wysokie oferty w przetargu na ul. Kościuszki - co zrobi miasto?

Grudziądzki ratusz póki co nie podjął decyzji, co do przetargu na remont ulicy Kościuszki. Obecnie - jak zapewnia sam prezydent - wszystkie, złożone oferty są weryfikowane. Dopiero po niej poznamy kolejny ruch ze strony urzędników.

Przypomnijmy, Urząd Miejski w Grudziądzu już od pewnego czasu ma problemy z przetargami i składanymi przez firmy ofertami. W czerwcu nie udało się m.in. rozstrzygnąć postępowania na budowę slipu nad Wisłą, czy remontu ulicy Dywizjonu 303 na osiedlu Lotnisko.

Obecna, niezawiniona przez nasze miasto drożyzna wpływa niestety na nasze możliwości inwestycyjne - kwituje włodarz miasta.

Sonda
Czy miasto powinno dołożyć brakujące środki do remontu ulicy Kościuszki?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Eska Summer City Olsztyn! Stare Miasto i Ławeczka Mikołaj Kopernika