Policja grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Mężczyźnie łącznie grozi do 7 lat pozbawienia wolności

Poszukiwany i pod wpływem narkotyków. Grudziądzanin wpadł w ręce policji

2022-08-04 13:53

Zaczęło się od kontroli przez policjantów z grudziądzkiej jednostki SPEED. W trakcie czynności okazało się, że sprawdzany kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów, jest poszukiwany przez prokuraturę, a dodatkowo jest pod wpływem narkotyków.

Do zatrzymania doszło na ulicy Legionów w Grudziądzu. Policjanci z grupy SPEED skontrolowali pojazd marki BMW. Mundurowi ustalili, że kierowca, 22-letni mieszkaniec Grudziądza, jest osobą poszukiwaną przez prokuraturę. Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach, okazało się, że ma on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obowiązuje on do końca 2022 roku.

Mundurowi wykonali badanie na zawartość narkotyków w organizmie, które dało wynik pozytywny. Pobrano od niego próbkę krwi, której badanie wykaże pod wpływem jakich środków się znajdował - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Za kierowanie pomimo zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Rozmiar kary może być jednak większy.

Jeśli szczegółowe testy potwierdzą, że mężczyzna znajdował się pod wpływem środków zakazanych, dodatkowo grozić mu będzie kara do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje policjant.

Policja grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Mężczyzna był poszukiwany przez prokuraturę w Grudziądzu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Podała się pracownicę przychodni i okradła seniorkę. Szuka jej policja z Torunia