kacper i andrzej

i

Autor: Nadesłane Bieg będzie odbywał się na 5-kilometrowej trasie parkrun w Grudziądzu

24-godzinny bieg dla 13-letniego Kacpra. Andrzej z Grudziądza tak chce pomóc w zbiórce na dalsze leczenie

2022-09-15 1:19

Spróbuje przełamać swoje bariery w szczytnym celu. Andrzej Markuszewski z Grudziądza po raz kolejny pobiegnie, by pomóc innym. Tym razem wyzwaniem będzie pokonywanie trasy parkrun, czyli pięciu kilometrów leśnymi ścieżkami przez 24 godziny. Wszystko dla 13-letniego Kacpra, który porusza się na wózku inwalidzkim.

Grudziądzki biegacz, Andrzej Markuszewski podejmie kolejne wyzwanie. Tym razem przez 24 godziny będzie biegał po 5-kilometrowej trasie parkrun. Przy okazji pomoże przy zbiórce na rehabilitację dla 13-letniego Kacpra, który porusza się na wózku.

Będzie to z pewnością największe wyzwanie biegowe w moim życiu. Biegałem już 6 godzin charytatywnie, przebiegłem z Poznania do Grudziądza i po drodze zbierałem czekolady dla Kresowiaków. No ale tak długo, żeby biegać w jednym ciągu, po tej samej trasie to jeszcze nie miałem - mówi Andrzej Markuszewski, inicjator akcji.

Na starcie i mecie postawiony zostanie specjalny kosz na nakrętki. W trakcie biegania prowadzona będzie zbiórka dla WSPOMNIANEGO - 13-letniego Kacpra.

Jest to nasz kolega, który biega z nami na parkrunie. 13-letni chłopak, który po porodzie miał operację i to właśnie ona spowodowała, że teraz jeździ na wózku. Dla usamodzielnienia potrzebuje długiej rehabilitacji i specjalistycznych turnusów - dodaje biegacz z Grudziądza.

Będą połączone urodziny!

Na trasie mile widziani będą kibice, a także inni biegacze. Dzień później na tej samej trasie odbędą się 4 urodziny parkrunu.

Zapraszamy wszystkich, którzy biegają lub spacerują, ponieważ w ostatnich godzinach na pewno przyda mi się wsparcie i dodatkowa motywacja do dalszego biegu. Bardzo ciężka będzie także noc - zachęca Andrzej.

W przypadku 13-letniego Kacpra - prócz zbiórki nakrętek - prowadzona jest także zbiórka finansowa. Link do niej wrzucamy poniżej:

LINK DO ZBIÓRKI KACPRA

Start wyzwania w piątek (16 września) o godzinie 10 na parkingu leśnym przy rondzie ks. Popiełuszki. Koniec 24 godziny później w tym samym miejscu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wipasz Aktywnie w biegu! Bieg Sztafetowy Olsztyn 2022