policja grudziadz

i

Autor: Pixabay Makabryczne odkrycie w Wielkopolsce. Z jeziora wyłowiono zwłoki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Grudziądzu. Policjanci podsumowali kolejny rok

2022-12-22 13:36

To urządzenie pomaga policjantom od sześciu lat. Mundurowi z Grudziądza po raz kolejny podsumowali statystyki z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. O tym, jak wyglądają tegoroczne dany przeczytacie w artykule.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Grudziądzu podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od 1 stycznia tego roku mieszkańcy miasta i powiatu korzystali z tego narzędzia 698 razy. Blisko 380 zgłoszeń zostało przez mundurowych potwierdzonych, a 360 skutecznie wyeliminowanych - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W 9 przypadkach sprawy zostały przekazane poza Policję. Głównie chodziło o nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej, którymi zajął się Zarząd Dróg Miejskich.

Co najczęściej zgłaszają mieszkańcy Grudziądza?

Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły problemy związane z nieprawidłowym parkowaniem, przekraczaniem dozwolonej prędkości oraz spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych.

Użytkownicy systemu zgłaszali również nielegalne wysypiska czy nieprawidłowy stan jezdni i oznakowania drogowego - dodaje policjant.

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste

Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu.

Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów - zapewnia Kowalczyk.

Policja apeluje i przypomina!

W przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. Do dyspozycji w takich sytuacjach pozostają numery - 997 lub 112.

krajowa mapa

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Grudziądzu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ludzie chcą pomóc ofiarom wybuchu