Remont Hali Olimpia Grudziądz

i

Autor: Piotr Wasiak

Trwa remont Hali Olimpia. Widać już pierwsze efekty! [ZDJĘCIA]

2020-02-04 15:33

Poprawią się warunki sanitarne w hali Olimpii. Przez dekady nie dokonano tu poważnego remontu toalet i łazienek. Do teraz. Trwa remont. Prace są już mocno zaawansowane.

Remont obejmuje głównie pomieszczenia z zapalaczem sanitarny, czyli tam gdzie mieszczą się toalety, prysznice i szatnie. Wyremontowane zostaną również toalety zewnętrzne – te, z których korzystać mogą uczestnicy imprez masowych, meczy jak i giełdy. Nie zapomniano o pomieszczeniach najmłodszych piłkarzy, ze szkółek piłkarskich.

Spora część remontu obejmuję wymianę instalacji, wodnej, centralnego ogrzewania, elektrycznej. Nie widać będzie tego na co dzień, ale wymiana jest potrzebna do bezawaryjnego funkcjonowania budynku.

Remont sanitariatów Hala Olimpia

i

Autor: Piotr Wasiak

Słabość remontu polega na tym, że nie obejmuje całego obiektu, a zaledwie jego 1/3. Inwestycja pomija m.in. piętro zajmowane przez piłkarzy pierwszoligowego GKS Olimpia.

Przez obiekt codziennie przewijają się setki dzieci i młodzieży. Od godzin porannych do 15-tej budynek jest zapleczem sportowym grudziądzkich szkół. Po południu swoje treningi prowadzą tu sekcja m.in. lekkoatletyczna, judo i szkółka piłkarska.

Wartość remontu to ok. 2 miliony 200 tys. zł. z czego połowa to dofinansowanie, które miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu.