bojowy woz

i

Autor: Nadesłane/ PSP w Grudziądzu Nowy wóz bojowy dla grudziądzkich strażaków

Strażacy z Grudziądza dostali prezenty pod choinkę. To nowe pojazdy do walki z pożarami [FOTO]

2022-12-23 9:31

Strażacy z Grudziądza mieli w tym roku bogatego Mikołaja. Pod choinką znaleźli dwa nowe wozy. Pierwszy to terenówka, a drugi ciężki wóz bojowy. Oba już służą mieszkańcom naszego miasta.

Pierwszy z pojazdów, który strażacy z Grudziądza znaleźli pod choinką to samochód rozpoznawczo-ratowniczy - marki Mitsubishi, model L200. Jest to pick-up, który w swojej kabinie pomieści do pięciu osób. Część ładunkowa jest w pełni zabudowana.

Co można w niej przewozić? Na przykład sprzęt ratowniczy lub aparaty powietrzne.

Nowy samochód grudziądzkich strażaków ma 150 koni. Napędzany jest na dwa koła, w terenie istnieje możliwość 4x4. W razie trudniejszych warunków atmosferycznych i nawierzchniowych posiada także wyciągarkę.

Samochód dla grudziądzkich strażaków kupiła komenda wojewódzka PSP w Toruniu. Wóz kosztował ponad 250 tys. zł.

Pod choinką stanął także ciężki wóz gaśniczy

Do Grudziądza przyjechał również ciężki wóz gaśniczy marki Volvo. Zakupiony został za 1,3 mln złotych dla jednostki na Rządzu.

W ostatnich dniach strażacy przechodzili przez szkolenie, które prowadził dostawca. Po jego zakończeniu samochód zaczął służbę w podziale bojowym (wyjeżdża do działań ratowniczo-gaśniczych). W komendzie zastąpi 16-letniego Mercedesa.

Wcześniej strażacy z Grudziądza - pod koniec października otrzymali toyotę corollę za 120 tys. zł, która pełni służbę jako lekki operacyjny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl