PSP w Grudziądzu

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Przedstawiono wizualizację nowej remizy PSP w Grudziądzu

Straż Pożarna wybuduje nową remizę w Grudziądzu. Jest pozwolenie na budowę

2022-07-06 8:32

Plany grudziądzkich strażaków dotyczące wyprowadzki ze ścisłego centrum miasta, nabierają tempa. Aby przeprowadzka była możliwa, konieczna jest budowa nowej komendy. W gabinecie prezydenta miasta przekazano pozwolenie na budowę remizy dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.

Komenda PSP powstanie przy nowym łączniku ulic Łyskowskiego i Karabinierów w Grudziądzu. Na ręce Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadiera Jacka Kaczmarka dokument złożył Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, teraz ogłoszone będzie postępowanie przetargowe, które powinno wyłonić wykonawcę robót. Przypomnijmy, że inwestycja jest dotowana ze środków Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w kwocie 21 milionów złotych. Według aktualnych decyzji, projekt ma być realizowany w latach 2022-2024.

PSP w Grudziądzu

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Przeprowadzka do nowej remizy nastąpi za dwa lata

To kolejny etap tej niezwykle strategicznej inwestycji z punktu widzenia zarówno mieszkańców naszego miasta, jak i całego regionu. To projekt ważny pod kątem bezpieczeństwa nas wszystkich – zauważył prezydent Maciej Glamowski.

Miasto otrzymało także środki na budowę części drogi dojazdowej od strony ulicy Łyskowskiego. To w ramach rządowego programu Polski Ład. Docelowo, ma powstać także druga część łącznika, która pozwoli na wjazd od strony ulicy Karabinierów.

Dziękuję Miastu za inwestycje towarzyszące w postaci budowy dróg, a także pomoc organizacyjno-administracyjną – powiedział nadbrygadier Jacek Kaczmarek. – Jest to pierwszy element, który rozpocznie proces pełnej inwestycji. Jest już gotowa dokumentacja, która jest potrzebna, aby ten obiekt powstał. Cieszę się, że jest takie zaangażowanie komendanta miejskiego.

PSP w Grudziądzu

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Skomunikowanie remizy znacząco się poprawi

Ten dokument upewnił mnie w tym, że była to mądra i dobra decyzja – dodał starszy brygadier Robert Gutowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu. – Zyskamy obiekt, który będzie spełniać wszystkie standardy i będziemy mieli do dyspozycji wszystko, czego nam potrzeba. Chcemy, by była to najbardziej nowoczesna siedziba straży w regionie, tak by nawiązywać do pięknych tradycji i w komfortowych warunkach nieść pomoc potrzebującym.

PSP w Grudziądzu

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Nowa strażnica będzie zlokalizowana w zupełnie nowym miejscu