4 poprawki PO odrzucone

i

Autor: Piotr Wasiak Poseł Szymański zgłosił 4 poprawki budżetowe dot. Grudziądza. Wszystkie zostały odrzucone.

"Rząd pokazał środkowy palec mieszkańcom Grudziądza" - Szymański ocenia budżet [AUDIO]

2020-02-20 15:43

„Rząd pokazał środkowy palec mieszkańcom Grudziądza” - tak budżet Państwa komentuje poseł Szymański. Przedstawiciel PO wraz ze swoim klubem zgłaszał szereg poprawek, które również dotyczyły naszego miasta - w tym uwzględnienie pożyczki celowej na oddłużenie szpitala.

14 lutego przez Sejm podjęta została uchwała budżetowa na 2020 rok. Poprawki, które chcieli wnieść Posłowie Platformy Obywatelskiej zostały odrzucone. Wśród nich znalazły się również 4 dotyczące Grudziądz - zabiegał o niej Poseł Tomasz Szymański.

Cztery poprawki budżetowe. Kluczową poprawką była ta dotycząca grudziądzkiego szpitala. Wystąpiłem do Pana Premiera o utworzenie rezerwy celowej w kwocie 250 mln. na pokrycie deficytu związanego z przejęciem długu szpitala. Ten środkowy palec został pokazany również nam – Grudziądzanom.

Budżet Państwa najprawdopodobniej z Senatu, w którym większość ma opozycja ponownie trafi do Sejmu. To szansa, aby w poprawkach pojawiły się również te ratujące Grudziądzkie finanse. Trwają spotkania i konsultacje - zapewnia Poseł Tomasz Szymański.

Głosowania nad zmianami w budżecie odbywają się zawsze, praktycznie na każdym posiedzeniu Sejmu. To nie jest tak, że w tym momencie wszystko poszło po prostu na marne. To nie są środki dla nas, to nie są środki dla miasta, to nie są środki dla polityków. To są środki dla mieszkańców Grudziądza. To są środki pożyczkowe. Tu nikt nie mówi, że chce dostać kilkanaście walizek pieniędzy i wrzucić do szpitala jako do studni bez dna.

Poseł Szymański o poprakwach do budżetu RP, posłuchaj:

Miasto do końca marca musi podjąć strategiczne decyzje ws. szpitala. W grę wchodzi oddłużenie, przekształcenie w spółkę lub likwidacja.