areszt grudziadz

i

Autor: KMP Grudziądz 19-latek trzy miesiące spędzi w grudziądzkim areszcie

Rozbój i wymuszenia warte trzy miesiące aresztu

2020-11-12 13:27

19-letni grudziądzanin, który jest podejrzany o popełnienie rozboju i wymuszeń rozbójniczych na terenie miasta został zatrzymany. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Włamanie do pomieszczeń na Olimpii Grudziądz

Do wszystkich czynów z udziałem 19-latka doszło pod koniec października. Pierwszy z nich miał miejsce w jednym ze sklepów na terenie Grudziądza, gdzie mężczyzna grożąc nożem ekspedientce, zażądał wydania pieniędzy z kasy. Sprzedająca zachowując zimną krew wzięła do ręki pilota, chcąc powiadomić ochronę. Sprawca widząc to uciekł ze sklepu.

Tego samego dnia na ulicy Bora Komorowskiego w Grudziądzu używając siły przewrócił na ziemię 14-latka i grożąc nożem doprowadził go do stanu bezbronności, po czym ukradł mu telefon komórkowy. Na szczęście nastolatek nie doznał poważnych obrażeń ciała - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Policja odnalazła zaginioną Klaudię Jasińską

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Do trzeciego czynu doszło na jednej z grudziądzkich posesji. Sprawca używając helloweenowego przebrania wszedł na teren posiadłości, zadzwonił do drzwi, a gdy właściciel je otworzył wepchnął go do środka, przewrócił na podłogę, a następnie raniąc nożem przedramiona i klatkę piersiową zażądał wydania pieniędzy. Żona pokrzywdzonego w obawie o życie męża wydała sprawcy pieniądze. Po otrzymaniu żądanej sumy uciekł.

19-latkowi za opisane przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

kmp grudziadz 2

i

Autor: KMP Grudziądz 19-letni grudziądzanin pod koniec października dopuścił się trzech rozbojów i wymuszeń