Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dostępny ponownie

i

Autor: ZUS

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dostępny ponownie

2020-11-10 21:26

Grudziądzanie, którzy nie mogą realizować się zawodowo, by w pełni opiekować się swoimi pociechami, mogą liczyć na wsparcie finansowe. Od poniedziałku ponownie, jest szansa by złożyć wniosek o dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w kilku przypadkach m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko. Zasiłek przysługuje również w przypadku, gdy te placówki nie są w stanie zapewnić opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania w czasie trwania COVID-19. Chodzi np. o sytuację, gdy część dzieci uczy się stacjonarnie, a część zdalnie. Zasiłku nie dostaną natomiast osoby, które pomimo otwarcia placówki podejmą decyzję o pozostawieniu dziecka w domu.

Zasiłek obowiązuje również w momencie, kiedy rodzic nie ma możliwości zatrudnienia niani z powodu COVID-19. Do zasiłku uprawnieni są również rodzice lub opiekunowie osób niepełnosprawnych, które osiągnęły pełnoletność i nie mają możliwości uczęszczania do placówek z powodu pandemii.

Premier o pomocy dla firm w czasach koronawirusa

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...