autobusy Grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Pasażerowie zostaną oddzieleni od kierowcy i motorniczego strefą buforową

Restrykcje dla pasażerów komunikacji w Grudziądzu, a PKS zawiesza część połączeń. Sprawdź nowe zalecenia

2020-03-13 15:50

Pojawiają się kolejne komunikaty i apele o stosowanie się do zaleceń. Coraz więcej utrudnień dla mieszkańców ale wszystko po to, by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. W autobusach i tramwajach będą wydzielone strefy bezpieczeństwa. PKS zawieszają część kursów. Wstrzymano kwalifikację wojskową. Zawieszono rozgrywki piłkarskie.

Do obowiązującego zakazu sprzedaży bezpośredniej karnetów w pojazdach komunikacji miejskiej w Grudziądzu, stopniowo wprowadzane będzie kolejne zalecenie. Tym razem chodzi o wydzielanie stref znanych z innych miast. Będzie to bufor pomiędzy kierowcą czy motorniczym, a resztą pasażerów. Dodatkowo nie będzie możliwości wsiadania oraz wysiadania pierwszymi drzwiami. To nie wszystkie nowości. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej wstrzymana została kwalifikacja wojskowa w 2020 r. dla mieszkańców Grudziądza. Ponadto jutrzejszy mecz Olimpii Grudziądz z Podbeskidziem Bielsko-Biała został odwołany, a liga tymczasowo zawieszona. Decyzją Zarządu Spółki Grudziądzki Klub Motorowy i Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe biura zostają zamknięte do 29 marca, a pracownicy wykonują swoje obowiązki zdalnie. PKS zawiesił komunikację w niedzielę 15 i 22 marca. W dni powszednie oraz soboty komunikacja będzie prowadzona zgodnie z feryjnym rozkładem jazdy (symbol S na rozkładach jazdy).

Ratusz zachęca do załatwiania spraw urzędowych przez Internet za pośrednictwem platformy ePUAP. Mieszkańcy Grudziądza, którzy nie posiadają profilu zaufanego, mogą kierować pytania na adres mailowy: boi@um.grudziadz.pl . Należy podać numer telefonu wnioskodawcy, gdyż ułatwi to kontakt urzędnika z interesantem. Przypominamy mieszkańcom o zaleceniach rządu aby pozostawać w domach i w miarę możliwości unikać zgromadzeń.