straż pożarna grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Pożar poddasza przy ulicy Kwiatowej w Grudziądzu. Straty oszacowano na 150 tysięcy złotych

Pożar poddasza przy ulicy Kwiatowej w Grudziądzu. Ewakuowano lokatorów. Nie wszyscy wrócili do mieszkań [AUDIO]

2020-11-03 10:02

Do groźnego pożaru doszło we wtorek 3 listopada, w środku nocy. Ogień wybuchł na poddaszu kamienicy przy ulicy Kwiatowej w Grudziądzu. Konieczna była ewakuacja lokatorów. Nie wszyscy mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Są znaczne straty.

Gadający kot | ESKA XD - Coś dobrego #7

Do groźnego pożaru doszło w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kwiatowej w Grudziądzu. Do zdarzenia doszło we wtorek 3 listopada, krótko po godzinie trzeciej nad ranem. Ogień pojawił się na poddaszu jednej z kamienic. Kilkoro mieszkańców ewakuowało się samych. Dwunastu innych lokatorów ratowali strażacy. Nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Nie było konieczności udzielania pomocy medycznej. Na miejscu pracowały zastępy z obu grudziądzkich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych oraz trzy dodatkowe z okolicznych OSP, z Rudy i Gminy Grudziądz. Na miejscu strażacy zastali płomienie wychodzące z połaci dachowej. Akcja polegała na podaniu dwóch prądów wody do wnętrza budynku. Gaszono również z zewnątrz. Przeszukano wszystkie pomieszczenia na ewentualną obecność osób postronnych. Nikogo na szczęście nie znaleziono.

Zobacz też: Dodatkowe autobusy na cmentarze w Grudziądzu. Ulica Cmentarna pozostanie zamknięta dla ruchu

Straty są znaczne. Nie wszyscy mogli wrócić do mieszkań

W trakcie akcji gaśniczej podstawiony został autobus miejskiej komunikacji, w którym ewakuowani mogli się ogrzać. Na miejscu pojawił się przedstawiciel zarządcy nieruchomości. Zaproponował lokale zastępcze lokatorom, których mieszkania ucierpiały najmocniej. Mieszkańcy jednak odmówili i zorganizowali sobie nocleg u swoich bliskich. Pożar udało się opanować i ugasić w ciągu ponad dwóch godzin. Straty wstępnie oszacowano na 150 tysięcy złotych. Nie wiadomo na razie co było przyczyną pożaru.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
Paweł Korgol z PSP o pożarze poddasza przy ulicy Kwiatowej