szpital w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Pacjenci po dwóch miesiącach przerwy mogą dostać się do lekarza specjalisty w grudziądzkim szpitalu

Poradnie w grudziądzkim szpitalu znów czynne. Sprawdź gdzie przyjmują pacjentów i na jakich zasadach

2020-05-18 18:54

Lekarze specjaliści znów przyjmują pacjentów. Zespół Poradni Specjalistycznych oraz Zakład Medycyny Nuklearnej, Zakład Radiologii i Diagnostyki Obrazowej grudziądzkiego szpitala wznawiają działalność. To oznacza, że z porad mogą korzystać osoby niezarażone koronawirusem. Obowiązują jednak pewne ograniczenia. Na terenie szpitala zakaźnego przebywają ponadto osoby z podejrzeniem oraz potwierdzonym wynikiem testu na COVID -19. 18 maja poinformowano o zgonie kolejnego zakażonego pacjenta. Co zrobić, aby zachować maksymalną ostrożność?

Unikanie tworzenia się kolejek i ścisły reżim sanitarny, to podstawowe działania grudziądzkiego szpitala. W poniedziałek 18 maja częściowo uruchomiono zawieszoną w marcu działalność. Po ponad dwóch miesiącach przerwy, przyjmowani są pacjenci nie zarażeni koronawirusem. Wznowiono m.in wizyty u specjalistów. Oprócz Zespołu Poradni Specjalistycznych działają także Zakład Medycyny Nuklearnej, Zakład Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Należy pamiętać o nowych zasadach przyjęć. Każdy pacjent umawiany jest na konkretną godzinę ale należy przyjść z pół godzinnym wyprzedzeniem i przejść wstępne badanie. Trzeba mieć maseczkę i zdezynfekować dłonie.

Ze względu na epidemię koronawirusa konieczne jest zastosowanie podwyższonego reżimu sanitarnego, co wiązać się będzie ze zmianą harmonogramu pracy poszczególnych poradni. Pacjenci umawiani będą na ściśle określone godziny, 1 pacjent co 20 minut. Przed wejściem na teren Zespołu Poradni Specjalistycznych pacjent będzie musiał przejść triage (wywiad epidemiologiczny i pomiar temperatury ciała ), dlatego też wymagane jest aby pacjent przybył na wizytę co najmniej 30 minut przed wyznaczoną godziną wizyty. Na teren poradni Pacjent wpuszczony zostanie maksymalnie 10 minut przed wyznaczoną godziną wizyty.

Nowe zasady obowiązują nie tylko pacjentów. Także personel medyczny musi ich przestrzegać. Medycy wyznaczeni do pracy w poradni, przed przystąpieniem do pracy w poradni skierowani zostaną na badania w kierunku zakażenia SARS-CoV-2. Tylko te osoby, których wynik tego badania będzie ujemny będą mogły udzielać świadczeń medycznych w Zespole Poradni Specjalistycznych. W pierwszym dniu po częściowym odmrożeniu grudziądzkiego szpitala, u żadnego z pracowników nie wykryto koronawirusa. Dodatkowo, dbając o bezpieczeństwo zarówno pacjentów jaki i personelu, wyposażeni zostaną w środki ochrony osobistej : fartuchy jednorazowe, maseczki chirurgiczne, przyłbice, rękawiczki jednorazowe. O terminach wizyt pacjenci zostaną powiadomieni telefonicznie.

Poradnie w grudziądzkim szpitalu znów czynne. Sprawdź gdzie przyjmują pacjentów i na jakich zasadach

Aktualnie w lecznicy zakaźnej przebywa 63 pacjentów. 26 z potwierdzonym wynikiem na koronawirusa. 6 wymaga podłączenia do respiratora. 18 maja poinformowano, że  zmarł 70-letni mężczyzna.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?