Motocyklista w lesie

i

Autor: nadesłane przez KMP w Grudziądzu Policja prosi o pomoc w identyfikacji motocyklisty

Policja szuka motocyklisty. Próbował rozjechać rowerzystę w lesie

2020-02-12 7:12

Motocyklista na leśnych ścieżkach stwarzał niebezpieczeństwo. Niebezpieczne i lekkomyślne zachowanie zostało sfilmowane i trafiło do internetu. Sprawą zajmuje się grudziądzka policja. Mundurowi proszą o pomoc w odszukaniu mężczyzny.

Trwa postępowanie w sprawie spowodowania zagrożenia poza drogą publiczną. Niestety, na tą chwilę nie udało się ustalić jego tożsamości, dlatego mundurowi zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciu i filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o zarejestrowanym zdarzeniu, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z KMP w Grudziądzu.

Do zdarzenia doszło w dniu 2 lutego ok. godz. 12:40 w okolicach osiedla Rządz na trasie rowerowej Single Track Wisła. Policjanci ustalili, że na ścieżkę wjechał kierujący motorowerem, a następnie odepchnął pokrzywdzonego i przejechał po jego rowerze. -Kolega jadąc ścieżką zauważył, że zbliża się motor i chciał go zatrzymać, by zwrócić mu uwagę. Został potrącony -mówi Michał Borkowski z grupy rowerowej Wheel Brothers. Jego ekipa długo starała się o rowerową leśną trasę na skarpie wzdłuż Wisły. Często ją doglądają, by była bezpieczna i atrakcyjna. Jak dodaje -Nawierzchnia nie jest przygotowana pod motor i może potem stworzyć zagrożenie dla jeżdżących rowerami.

Jazda motocyklem w tym miejscu jest zabroniona.

W sprawie zostało przyjęte zawiadomienie w sprawie spowodowania zagrożenia poza drogą publiczną.

Posłuchaj, dla kogo przeznaczona jest Single Track Wisła w Grudziądzu