Elektryczne hulajnogi

i

Autor: Damian Pieczonka Jeden z punktów, gdzie można wypożyczyć elektryczne hulajnogi mieści się na Rynku Głównym

Pierwsze hulajnogi elektryczne są już w Grudziądzu. Do dyspozycji mieszkańców 40 sztuk [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-03-02 13:43

Już można wypożyczać i korzystać z elektrycznych hulajnóg, które właśnie dotarły do Grudziądza. Wyznaczono strefy do parkowania głównie w centrum i okolicy. Na początek przygotowano kilka punktów, w których łącznie do dyspozycji będzie 40 sztuk. Niestety nie są tanie. Jazda nie jest dotowana przez miasto, należy więc uiścić m.in opłatę startową oraz za czas jazdy i postoju.

Elektryczne hulajnogi to ekologiczne i wygodne urządzenia służące jako transport. Mogą być alternatywą dla innych środków lokomocji jak samochody czy autobusy, a nawet tramwaje. W krótkim czasie zdobyły wiernych użytkowników w wielu miastach w Polsce i za granicą. W Grudziądzu najwięcej ustawionych zostanie na Rynku Głównym. Tu stacjonować będzie 10 sztuk.

-Urządzenia będą wprowadzone przez prywatnego operatora. Będą umieszczone przy Rynku, przy ul. Włodka w dwóch miejscach, na Plantach, przy dworcu PKP I przy Bursie Szkolnej -mówi Łukasz Rządkowski z ZDM w Grudziądzu. -Operator będzie podejmował decyzję o zwiększeniu ilości urządzeń w zależności od potrzeb.

Hulajnogami będzie można przemieszczać się po wyznaczonych terenach miasta. Wyłączone zostaną na pewno tereny ogrodów działkowych, cmentarzy I kościołów.

Hulajnogi są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h, światła LED z przodu i z tyłu,
a także dwa, niezależne od siebie hamulce - elektryczny oraz intuicyjny. Korzystać z usługi wypożyczenia elektrycznych hulajnóg będą mogły osoby pełnoletnie, które pobiorą aplikacje blinkee.city i zaakceptują regulamin. Warunkiem jest tez posiadanie karty płatniczej.

Na koszt jazdy hulajnogą składa się opłata startowa 2,50 zł oraz opłata minutowa za jazdę 0,49 zł, a za postój 0,09 zł. 

Posłuchaj jak i gdzie można skorzystać z elektrycznych hulajnóg w Grudziądzu
Pierwsze hulajnogi elektryczne są już w Grudziądzu