Umowy są podpisane na 5 miesięcy – od maja do września. Miasto będzie płacić lokalom miesięcznie po 300 zł netto celem pokrycia kosztów zwiększonego ruchu i zużycia mediów, a także sprzątania.
Jest to rozwiązanie stosowane w innych miastach, które ma rozszerzyć dostępność do toalet w centrum w sezonie wiosenno-letnim - tłumaczy Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
MORiW po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią uruchomił także toaletę przy Al. 23 Stycznia. Remont kosztował 8 tysięcy złotych.
Niestety toaleta ma już ponad 10 lat i wiele razy była uszkadzana przez wandali, jej stan jest zły. Prawdopodobnie jest to ostatni sezon jej funkcjonowania. Trwa także remont w szalecie przy Flisaku, który ma zostać udostępniony z początkiem maja - mówi Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku.
Cały czas czynna jest ponadto toaleta publiczna przy ul. Spichrzowej.
Toalety udostępniane w restauracjach oznaczone będą taką zawieszką:
- - Restauracja Grudziądzka, ul. Stara 15;
- - Fado Cafe, ul. Reja 3;
- - Kontynenty, ul. Starorynkowa 12/14;
- - Loft, ul. Reja 6;
- - Don Corleone, Rynek 1;
- - Pańska Food & Wine, ul. Pańska 13.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]