pijany kierowca grudziadz

i

Autor: Pixabay 48-latek zaproponował grudziądzkim policjantom łapówkę

Wręczył łapówkę i chciał odjechać. Policjanci z Grudziądza zatrzymali pijanego kierowcę

2022-04-20 14:22

Łapówka za odstąpienie od czynności i puszczenie wolno. Taką propozycję grudziądzkim policjantom złożył 48-letni kierowca. Teraz za wszystkie występki grozi mu 10 lat odsiadki za kratami.

Zaczęło się od zatrzymania do kontroli drogowej przy wjeździe na Autostradę A1 od strony Grudziądza. 48-letniego kierowcę sprawdzali policjanci ruchu drogowego.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości alkomat wykazał wynik prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie - mówi Magdalena Kulpa-Malinowska z KMP w Grudziądzu.

Mężczyzna został poinformowany o popełnionym przestępstwie, zatrzymaniu prawa jazdy i pozostałych konsekwencjach prawnych. Wtedy kierowca postanowił na własną rękę uniknąć kary i złożył mundurowym "pewną propozycję".

48-latek położył w radiowozie pieniądze w kwocie 640 zł, proponując mundurowym ich przyjęcie w zamian za odstąpienie od podjętych wobec niego czynności służbowych. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu - relacjonuje policjantka.

Po wytrzeźwieniu został przesłuchany, a następnego dnia doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 1500 zł.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za wręczenie policjantom korzyści majątkowej grudziądzanin odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Podpułkownik Przepiórka rozgryzł Putina?! "Nie mam wątpliwości, że to się stanie