ratusz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Do zamknięcia przetargu brakuje 15 mln złotych

W Grudziądzu zgasną latarnie? Wysokie oferty w przetargu na dostawę prądu

2022-04-19 23:19

W grudziądzkiej kasie brakuje pieniędzy na prąd. Ogłoszono wyniki przetargu na dostawę energii elektrycznej do końca 2024 roku. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, Obie znacząco przewyższają zaplanowany na ten cel budżet.

Najniższa oferta jest ponad dwukrotnie większa niż zaplanowane na ten cel środki.

W budżecie na ten cel zarezerwowano kwotę ok 10 milionów złotych. Po otwarciu kopert okazało się, że najkorzystniejsza oferta przewyższa możliwości budżetowe o ok. 15 milionów złotych - mówi Karol Piernicki, rzecznik grudziądzkiego ratusza. 

Przetarg dotyczy przede wszystkim lokali użytkowych należących do miasta oraz oświetlenia drogowego. W tej chwili w Urzędzie Miejskim trwają analizy przesłanych ofert.

Miasto zastanawia się nad przyjęciem najniższej oferty. Jeśli się tak stanie, to już na kwietniowej sesji złożony zostanie projekt zmian w budżecie miasta. Wówczas będzie istniała możliwość powiedzenia skąd miasto weźmie środki na ten cel - dodaje przedstawiciel urzędu.

Na razie jednak nie wiadomo skąd grudziądzki ratusz weźmie brakującą kwotę. Czasu jest niewiele, ponieważ obecna umowa obowiązuje tylko do końca maja.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Bryska w Esce o debiutanckiej płycie i nie tylko