ratusz grudziadz

i

Autor: Radio Eska Podwyżki wejść w życie mają od lipca bieżącego roku

Podwyżki dla pracowników grudziądzkiej budżetówki, Czy radni wyrażą zgodę?

2022-04-14 15:19

Będą podwyżki dla pracowników miejskiej budżetówki. W swoim oświadczeniu zapowiedział je prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski. Teraz zgodę na nie będą musieli wyrazić radni.

Większe pensje na pracowniczych kontach miałyby się pojawić się od 1 lipca.

Chciałbym aby ta podwyżka wyniosła średnio 350 zł brutto na etat. Obejmie to 1830 osób, co w sumie do końca tego roku spowoduje wydatek z budżetu miasta w kwocie prawie 5 milionów zł - tłumaczy prezydent Maciej Glamowski.

Aby tak się stało potrzebne będą zmiany budżetowe. Na nie zgodę muszą wyrazić radni.

Na ten moment mamy zarezerwowane w budżecie w ramach tzw. rezerwy 3 miliony złotych. Musimy więc znaleźć dodatkowe dwa miliony. Mam nadzieję, że radni przychylą się do tej propozycji - dodaje włodarz miasta.

Planowana na lipiec podwyżka będzie trzecią za kadencji prezydenta Glamowskiego. W roku 2019 podwyżki na etat sięgnęły średnio 500 zł brutto. W roku 2021 było to 300 zł brutto. 

Problemy z pensjami w DPS

Okazuje się, że oświadczenie prezydenta Macieja Glamowskiego i planowane podwyżki wywołane zostały przez coraz głośniejsze apele od pracowników grudziądzkiego DPS-u. Domagają się oni wyraźnej podwyżki w wysokości 500 zł brutto. Obecnie znaczna większość zatrudnionego personelu zarabia jedynie najniższą krajową.

Temat podwyżek dla pracowników miejskiej budżetówki, w tym także z DPS-u był tematem komisji zdrowia i spraw społecznych. Włodarz miasta poinformował wówczas, że planowe podwyżki wyniosą po 350 zł na osobę. Do temat wrócimy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE