roboty drogowe

i

Autor: Damian Pieczonka Drogowcy w Grudziądzu są coraz bardziej aktywni

Kolejne inwestycje drogowe w Grudziądzu. Przebudowa i budowa ulic w rejonie Mniszka [AUDIO]

2021-03-03 10:13

Ruszają kolejne inwestycje drogowe. W Grudziądzu trwają już prace przy modernizacji sieci tramwajowej na jednym z zaplanowanych trzech etapów. Kolejne rozpoczną się w połowie marca. Będzie też całkiem nowa droga otwierająca tereny przemysłowe. Rozpoczęły się prace budowlane związane z przebudową ulicy Droga Mazowiecka oraz budową drogi łączącej ulicę Droga Mazowiecka z rondem im. Błachnio.

Leniwce - mistrzowie oszczędzania energii | ESKA XD - Zwierzenia Eweliny #17

Rozpoczęły się prace budowlane związane z przebudową ulicy Droga Mazowiecka oraz budową drogi łączącej ulicę Droga Mazowiecka z rondem im. Błachnio. Jest to inwestycja z dofinansowaniem, która też w niedalekiej przyszłości może się bardzo opłacić. W bliskości autostrady otworzą się tereny pod zakłady pracy. A drogowych inwestycji jeszcze w marcu ma być więcej. Te związane będą z trwającą już od kilku tygodni modernizacją sieci tramwajowej. Prace rozpoczęły się od etapu na osiedlu Rządz. W tej chwili zdemontowano już torowisko. W planowanych kolejnych etapach do przebudowy jest torowisko w ciągu ulicy Toruńskiej oraz odcinek ulicy Chełmińskiej od Laskowickiej do Wiejskiej. Nie kończą się jeszcze roboty drogowe na ulicy Jackowskiego pomiędzy Korczaka a Chełmińską. Inwestycja ta ma spore opóźnienie. Nowa inwestycja w rejonie osiedla Mniszek ma strategiczne znaczenie.

Zobacz też: Pomysły mieszkańców na dawny Dom Towarowy Korzeniewskich w Grudziądzu. Znamy szczegóły! [ZDJĘCIA]

Projektowana przebudowa oraz budowa ulic obejmuje:

 • rozbiórkę istniejącej konstrukcji nawierzchni ulicy Droga Mazowiecka oraz skrzyżowania drogi łączącej z rondem,
 • wycinkę drzew i krzewów kolidujących z projektowaną infrastrukturą drogową,
 • wykonanie koryta w ulicy Droga Mazowiecka oraz robót ziemnych w drodze łączącej pod projektowaną konstrukcję ulicy, chodników, zjazdów, ścieżki rowerowej oraz ciągu pieszo-rowerowego,
 • wykonanie nowej konstrukcji ulic o nawierzchni bitumicznej,
 • wykonanie nawierzchni chodników, zjazdów, ścieżki rowerowej oraz ciągu pieszo-rowerowego,
 • zagospodarowanie zieleni,
 • oznakowanie oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego,
 • budowę oświetlenia ulicznego,
 • budowę i przebudowę urządzeń odwadniających oraz odprowadzających wodę, wpustów ulicznych i kolektora kanalizacji deszczowej,
 • usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą podziemną zgodnie z uzgodnieniami wydanymi przez administratorów sieci,
 • inne prace niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, które wynikły z dodatkowych oględzin poprzedzających prace projektowe oraz z warunków technicznych gestorów sieci występujących w tym rejonie.
O drogowych inwestycjach w Grudziądzu mówi prezydent Glamowski

Całkowita długość projektowanej ulicy Droga Mazowiecka wynosi 679 metrów, natomiast drogi łączącej rondo im. Błachnio z ulicą Droga Mazowiecka 315 metrów. Wartość inwestycji wynosi ponad 4,5 miliona złotych brutto. Zadanie częściowo dofinansowane jest z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakończenie planowane jest na koniec 2021 roku. Wykonywane aktualnie roboty budowlane nie wiążą się z większymi utrudnieniami dla kierowców.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!