IV Bieg Niebieski w Grudziądzu

i

Autor: Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Sezam"

IV Bieg Niebieski w Grudziądzu już 31 maja

2020-02-20 14:26

W niebieskich strojach wybiegną na ulice miasta, by wyrazić integrację z osobami autystycznymi. Po raz IV w Grudziądzu organizowany jest "Bieg Niebieski".

Łączą przyjemne z pożytecznym. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Sezam" w Grudziądzu organizuje kolejną edycję biegu, w którym każdego roku, udział biorą setki mieszkańców. Inicjatywa ma uświadamiać społeczeństwo, czym jest autyzm.

Autyzm to całościowe zaburzenia zachowania, w sferze zarówno relacji społecznych jak i wyobraźni. Osoby autystyczne charakteryzują się wycofaniem społecznym i brakiem umiejętności odczytywania emocji. Cierpią na zaburzenia mowy i często unikają kontaktu wzrokowego - Mówi Agnieszka Olszewska ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym "Sezam" w Grudziądzu.

Na mecie biegu, odbędzie się loteria fantowa oraz liczne zabawy dla najmłodszych. Zebrane środki, zostaną przeznaczone na integracyjny wyjazd podopiecznych stowarzyszenia. Zapisy rozpoczną się 2 marca o godzinie 10:00 na stronie elektronicznezapisy.pl. Limit uczestników w biegu głównym na 3,5 km to 500 osób. Dla dzieci przygotowano 500m dystans, na który przygotowano 250 miejsc.

Wydarzenie zaplanowano na 31 maja, start o godzinie 10:00 z grudziądzkiej Mariny.