metamorfoza 1

i

Autor: Nadesłane / Organizatorzy projektu Na przemianę swojego życia zdecydowała się pani Justyna Zakrzewska (niebieska suknia)

Życiowe przemiany

III edycja Metamorfozy w Grudziądzu. Posłuchaj relacji i zobacz zdjęcia przed i po!

2023-06-07 11:29

To zmiana o 180 stopni. Za nami III finał grudziądzkiej metamorfozy. Zapraszamy do zobaczenia grafiki porównującej finalistkę przed i po przemianie oraz do wysłuchania relacji AUDIO.

Projekt metamorfozy zorganizowano już po raz trzeci w Grudziądzu. Akcja pełna była niespodzianek. Nie brakowało spotkań z dietetykiem, porady psychologa czy doradców wizerunku. 

Zamysł tego całego projektu jest taki, żeby nie tylko zgubić kilogramy, czy centymetry, ale chodzi o taką zmianę psychiczną. O zdrowy styl życia, o to żeby wprowadzić do swojego życia ruch i dietę - mówi Joanna Kapusta, organizatorka metamorfozy. 

W tym roku na zmianę swojego dotychczasowego życia zdecydowała się Justyna Zakrzewska.

Ruch stał się dla mnie częścią życia. Pani psycholog pomogła mi się uporać z problemami żywieniowymi. Myślę, że boryka się z nimi dużo osób. Generalnie dowiedziałam się wielu zupełnie nowych rzeczy i mam zamiar się ich trzymać. A do samego konkursu namówiła mnie moja koleżanka - przekazuje nam finalistka.

Zmiany zaczynają się w głowie

W ramach spotkań tegoroczna finalistka odbyła spotkania również z wspomnianym psychologiem. Przemiana rozpoczęła się od diagnozy problemu. 

Przyglądałyśmy się jaka jest relacja z jedzeniem, ponieważ my nie zawsze jemy tylko żeby jeść. My sobie różne inne rzeczy załatwiamy tym jedzeniem. Na przykład pocieszamy się lub nagradzamy. I to właśnie w tym pojawiają się te pułapki. Udało nam się nauczyć panią Justynę w jaki sposób realizować własne cele - mówi psycholog Karina Milan - Szymańska.

metamorfoza 2

i

Autor: Radio Eska Zdjęcie po lewej pokazuje panią Justyną przed, a po prawej - po finale projektu

Relacji z finału III edycji grudziądzkiej metamorfozy posłuchacie także w poniższych podcastach AUDIO.

Mówi psycholog Karina Milan-Szymańska. Posłuchaj:
Mówi Joanna Kapusta, organizatorka projektu. Posłuchaj:
Mówi Justyna Zakrzewska, finalistka projektu. Posłuchaj:

Kolejny finał organizatorki zapowiadają na przyszły rok. Tegoroczna edycja miała jeszcze jeden charakter. Chodziło o pomoc dla pewnej dziewczynki.

W trakcie finału prowadzona była zbiórka na leczenie dla małej Victorii, o której mówiliśmy i pisaliśmy kilka tygodni temu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl