Grolik Olimpia

i

Autor: Radio ESKA Marcin Grolik Olimpię Grudziądz zamienił na Chojniczankę Chojnice

Grolik w Chojniczance, Handzlik w Warcie

2020-08-05 14:21

31-letni defensor w minionym sezonie spadł wraz z „Biało-zielonymi” na drugoligowe boiska. Po zakończeniu rozgrywek postanowił pozostać w trzeciej klasie rozgrywkowej. Marcin Grolik podpisał kontrakt z innym spadkowiczem z Fortuna 1 Liga, Chojniczanką Chojnice. Z kolei Konrad Handzlik parafował umowę z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy, Wartą Poznań.

Marcin Grolik i Konrad Handzlik nie są pierwszymi zawodnikami, którzy po zakończeniu sezonu zdecydowali się na opuszczenie grudziądzkiego zespołu. Wcześniej z klubem pożegnali się:

Ariel Wawszczyk kierunek Motor Lublin
Maciej Kona kierunek Chojniczanka Chojnice
Paweł Ewertowski kierunek GKS Wikielec
Lukas Duriska kierunek Zagłębie Sosnowiec

W „Biało-zielonych” barwach nie zobaczymy również Łukasza Bogusławskiego. Sam zawodnik poinformował o tym za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. O tym, gdzie w przyszłym sezonie będzie występował 27-letni obrońca dowiemy się już niebawem.

Nie wiadomo również kto będzie trenerem grudziądzkiej Olimpii. Najczęściej padającą kandydaturą na portalach społecznościowych jest były szkoleniowiec Wigier Suwałki, Paweł Cretti.

Polski Związek Piłki Nożnej wciąż nie ogłosił szczegółowego terminarza rozgrywek. Wczoraj, w godzinach wieczornych pojawiło się jedynie ramowe zestawienie. Sezon w drugiej lidze rozpocznie się w ostatni weekend sierpnia.

EDIT

Poznaliśmy już szczegółowy terminarz rozgrywek. Więcej przeczytacie w artykule - Olimpia sezon zacznie od wyjazdu do Bytowa