Egzaminy maturalne w czasie pandemii - co się zmieni?

i

Autor: Paulina Mroczka

Egzaminy maturalne w czasie pandemii - co się zmieni?

2020-06-03 22:17

Egzamin dojrzałości odbędzie się z opóźnieniem. W związku z pandemią, uczniowie szkół średnich wyjątkowo do matury podejdą na początku czerwca. Placówki przygotowują się do bezpiecznego przyjęcia uczniów.

Najważniejszy egzamin dla uczniów szkół średnich, przełożono aż o miesiąc. Pandemia koronawirusa nie pozwoliła na przeprowadzenie go w pierwotnym terminie. Do pierwszego z nich, młodzi podejdą już w poniedziałek (8 czerwca). Jak powiedziała nam dyrekcja ILO w Grudziądzu, bezpieczeństwo zarówno uczniów jak i nauczycieli to podstawa.

Zabraknie swobody. Uczniowie nie będą mogli spotkać się na korytarzu by w grupie porozmawiać i dodać sobie otuchy. Nauczyciele mają za zadanie m.in dbać o bezpieczeństwo, by młodzi jak najmniej przebywali w większych grupach. Każda osoba przy wejściu do placówki będzie zobligowana do posiadania maseczki, a także zdezynfekowania rąk. Maseczki nie będą obowiązkowe tylko podczas pisania egzaminów.

Ławki rozstawione zostaną w odległości dwóch metrów. Uczniowie ILO napiszą maturę na auli oraz sali gimnastycznej. Każde pomieszczenie po zakończonym egzaminie zostanie zdezynfekowane.

Do tej pory, szkoła posiadała dodatkowe przybory szkolne dla uczniów, tym razem, każdy maturzysta musi zadbać o to sam, ze względu na reżim sanitarny.

Pierwsza matura w czasie pandemii koronawirusa już 8 czerwca. Na pierwszy ogień idzie język polski.