ratusz grudziadz

i

Autor: Radio ESKA Uchwałę zmian budżetowych przygotował prezydent Grudziądza

Będą zmiany w miejskim budżecie. Chodzi o przetargi na prąd i schody

2022-04-26 19:02

Będą kolejne zmiany w miejskim budżecie. Uchwałę w tej sprawie przygotował prezydent Grudziądza. Chodzi o dołożenie środków do ostatnich przetargów na modernizację schodów łączących błonia nadwiślańskie z Górą Zamkową oraz dostarczenie energii elektrycznej do końca 2024.

Nad propozycjami od prezydenta pochylą się na kwietniowej sesji (27 kwietnia i godzina 11) radni.

Zmiany dotyczą dołożenia środków do ostatnich postępowań przetargowych. Chodzi o modernizację schodów na błoniach nadwiślańskich oraz dostawę energii elektrycznej - potwierdza Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

W nowym projekcie uchwały budżetowej wskazano także źródło finansowania.

Jako źródło pokrycia środków zaproponowano wolne środki, którymi dysponuje miasto, a wynika to z rozliczenia za ubiegły rok - dodaje przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

W przypadku modernizacji schodów najniższa oferta była wyższa o pół miliona niż zaproponowany na tę inwestycję budżet. Z kolei w kwestii energii elektrycznej miastu brakowało aż 15 milionów złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

„Wbiję sobie nóż w serce”. Kompletnie pijany mężczyzna zadzwonił na 112. Posłuchajcie nagrania