karta bankomat

i

Autor: Pixabay Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia

Za zakupy chciał zapłacić kradzioną kartą bankomatową. Wpadł w ręcę policji

2022-04-26 18:36

Za zrobione zakupy usiłować zapłacić skradzioną wcześniej kartą bankomatową. 39-latka zatrzymał pracownik ochrony sklepu. Później został przekazany grudziądzkim policjantom i przewieziony do aresztu. Grozi mu nawet do 10 lat odsiadki za kratami.

39-letni klient chciał zapłacić za zakupy kartą bankomatową zbliżeniowo. Płatności jednak nie dokonał, ponieważ na ekranie kasy pojawił się komunikat, że kartę należy zatrzymać.

Po przybyciu policjantów okazało się, że właścicielem karty jest inna osoba. W trakcie dalszych czynności, mundurowi ustalili, że 39-latek wcześniej ukradł pozostawiony w koszyku rowerowym portfel z dowodem osobistym, pieniędzmi w kwocie 50 zł i kartą bankomatową - relacjonuje Magdalena Kulpa-Malinowska z KMP w Grudziądzu.

Po kradzieży natomiast zdążył jeszcze trzykrotnie zrobić zakupy na łączną kwotę 250 zł i zapłacić za nie skradzioną kartą. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie.

Są zarzuty

Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów oraz kilkukrotnego włamania i usiłowania włamania na konto poprzez dokonanie płatności zbliżeniowej cudzą kartą bankomatową.

Transakcje wykonane przy pomocy cudzej karty bankomatowej są kwalifikowane jako kradzież z włamaniem - dodaje policjantka.

Przestępstwo to jest zagrożone karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Co zrobić na wypadek zgubienia lub kradzieży karty bankomatowej?

W przypadku zagubienia karty należy natychmiast powiadomić bank, który zablokuje możliwość jej użycia. Jeżeli karta zostanie ukradziona, należy również powiadomić policjantów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Driftował na rondzie, na zabawie przyłapali go policjanci. Kwota mandatu zwala z nóg