Ulewa przystanek

i

Autor: Nadesłane Mieszkańcy okolicznych bloków o interwencję w tej sprawie proszą już od roku

Basen na przystanku MZK przy dworcu

2020-09-09 9:25

Przystanek autobusowy na dworcowej po deszczu przypomina basen. Taki stan nawierzchni sprawia wiele kłopotów pasażerom wsiadającym do autobusu.

Zniszczone płyty chodnikowe i nierówna nawierzchnia po intensywnych opadach zbierają wodę. A ta… jest ogromnym problemem dla korzystających z przystanku pasażerów.

W momencie gdy mocniej pada, na przystanku zbiera się bardzo dużo wody. Mamy problem by wsiąść do autobusu. Chodnik zniszczony jest na całej prostej, nie tylko w okolicach przystanku - mówi Karolina Zalewska, mieszkanka Grudziądza.

Sprawa naprawy nawierzchni przy przystanku do władz miasta trafiła już w zeszłym roku. Mieszkańcy naprawy nie doczekali się do dzisiaj. Doczekali się za to pogorszenia sytuacji, ponieważ przystanek ze względu na drogowe remonty stał się niezwykle popularny.

Przez prowadzone remonty przystanek koło dworca stał się w pewnym sensie strategiczny. Autobusy tutaj przyjeżdżają i zawracają. Kursuje tutaj większość linii i z przystanku korzysta jeszcze więcej osób - dodaje nasza rozmówczyni.

W tej sprawie czekamy na odpowiedź ze strony Zarządu Dróg Miejskich. Temat za sprawą radnego Pawła Napolskiego trafił również do prezydenta Grudziądza.