trening gkm

i

Autor: Nadesłane/GKM Grudziądz Treningi GKM-u Grudziądz na torze przy H4 będą odbywały się do piątku

Żużlowcy GKM-u po raz pierwszy na grudziądzkim torze. Trwają przygotowania do sezonu

2022-03-16 23:40

Na ten moment czekali wszyscy kibice żużla w Grudziądzu. Z toru przy H4 w końcu dobiegał głośny warkot motocykli. Zawodnicy GKM-u wyjechali na pierwszy trening.

Na pierwszych dwóch treningach w Grudziądzu zjawiła się grupa krajowych zawodników. Z obcokrajowców pojawił się Frederik Jakobsen. Nicki Pedersen na torze przy H4 pojawić ma się w czwartek lub piątek.

Forma jest dobra. Nieźle przepracowaliśmy ten okres przygotowawczy. Wiadomo, pierwsze dwa lub trzy treningi będzie na takie rozjeżdżenie się na motocyklu - mówi Krzysztof Kasprzak, zawodnik GKM-u.

Treningi w Grudziądzu możliwe są dzięki dobrej pogodzie i intensywnym pracom na torze. Nieznacznie zmieni się jego geometria.

Tor jest troszeczkę węższy na prostych, o jakieś 40 centymetrów - dodaje Janusz Ślączka, trener GKM-u.

W kadrze na kolejny sezon pozostał wspomniany wcześniej Krzysztof Kasprzak. Dla doświadczonego żużlowca będzie to drugi rok startów w „żółto-niebieskich” barwach. W poprzednim sezonie 37-letni zawodnik miał sporo problemów ze sprzętem. 

Silniki się zacierały na początku zeszłego sezonu. Później doszliśmy do ładu ze sprzętem. W tym roku pracuje na motocyklach z końcówki zeszłego roku - zapewnia Kasprzak.

Po treningach przyjdzie czas na mecze sparingowe przed sezonem. Klub podał zaktualizowany rozkład jazdy spotkań kontrolnych:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA