ula los

i

Autor: Nadesłane/Urszula Łoś Urszula Łoś łącznie zajęła 10. pozycję

Znakomite występy grudziądzkich kolarzy w Lidze Mistrzów! Są pierwsze punkty w klasyfikacji

2022-11-13 0:28

Kolarska Liga Mistrzów rozpoczęta! Na początek w hiszpańskiej Mallorce udane występy zaliczyli zawodnicy ALKS Stali Grudziądz: Urszula Łoś i Mateusz Rudyk. Ta pierwsza znalazła się w najlepszej szóstce sprinterek, rywalizujących o punkty w klasyfikacji generalnej.

Urszula Łoś, Mateusz Rudyk i Filip Prokopyszyn - to trójka polskich kolarzy, biorących udział w drugiej edycji Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym, zainaugurowanej w sobotę na welodromie w Palma de Mallorca.

Niespodzianka Urszuli Łoś

Urszula Łoś na początek - na starcie sprintu stanęła obok utytułowanej Francuzki Taky Marie-Divine Kouame i multimedalistki mistrzostw świata i Europy Niemki Lei Friedrich. Reprezentantka grudziądzkiej Stali faworytką w tej rywalizacji zdecydowanie nie było. Niemka popełniła jednak w pewnym momencie niewielki błąd i pojechała nieco zbyt szeroko, co Łoś natychmiast wykorzystała, zajmując miejsce za plecami Kouame. A na ostatniej prostej świetnie jadąca Polka wyprzedziła mistrzynię świata na 500 m i sensacyjnie awansowała do półfinału.

W walce o finał musiała jednak uznać wyższość doświadczonych Holenderek: Shanne Braspenninckx i Hetty van de Wouw.

Urszula Łoś znacznie lepiej czuje się w keirinie... ale nie tym razem. Polka uległa rywalkom, zajmując w swoim biegu eliminacyjnym 4. miejsce. W sumie zgromadziła 12 punktów, co dało jej 10. miejsce w klasyfikacji generalnej w konkurencjach sprinterskich.

Dobry początek Mateusza Rudyka

Mateusz Rudyk na początek podjął walkę w keirinie. Tam zawodnikowi ALKS Stali nie poszło jednak najlepiej. Swój bieg eliminacyjny ukończył na 6. miejscu.

Znacznie lepiej było w sprincie, gdzie jeszcze niedawno zdobywał czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata. Rudyk dość pewnie wygrał pierwszy bieg eliminacyjny. W półfinale zabrakło niewiele - Mateusz przegrał z czterokrotnym mistrzem świata w sprincie Holendrem Harrie Laverysenem.

Klasyfikacje punktowe

konkurencje sprinterskie - kobiety:
  • 1. Shane Braspenninckx (Holandia) - 26 pkt
  • 2. Ołena Starikowa (Ukraina) - 24
  • 3. Martha Bayona Pineda (Kolumbia) -22
  • 10. Urszula Łoś (Polska) - 12
konkurencje sprinterskie - mężczyźni:
  • 1. Harrie Lavreysen (Holandia) - 37 pkt
  • 2. Matthew Richardson (Australia) - 35
  • 3. Stefan Boetticher (Niemcy) - 30 
  • 6. Mateusz Rudyk (Polska) - 15

Kolejne zawody odbędą się 19 listopada w Berlinie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Iga Świątek odpadła z WTA Finals, ale to był i tak świetny sezon. Lepszy niż Roberta Lewandowskiego?