gmina remiza

i

Autor: Nadesłane / OSP Ruda Remiza sfinansowana ma zostać ze środków zewnętrznych

Gmina Grudziądz. Ochotnicy z Rudy walczą o nową remizę. Mają projekt i wizualizację

2022-11-13 0:14

Nie mieszczą się w obecnym budynku i potrzebują większego. Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie (w gminie Grudziądz) zabiega o nową remizę. Do dyspozycji mają projekt i wizualizację.

W obecnej siedzibie - w której mieszczą się ochotnicy z Rudy brakuje przede wszystkim miejsca na sprzęt i wspólne spotkania. 

Potrzebujemy świetlicy, ponieważ jako jedyna straż w całej gminie, spośród wszystkich pięciu jednostek tak naprawdę nie mamy świetlicy. Świetlica jest potrzebna chociażby do szkolenia. Szczególnie chodzi o szkolenia z młodzieżą - mówi Marcin Wołoszyn, prezes OSP w Rudzie. 

Pomysł wybudowania remizy po raz pierwszy pojawił się trzy lata temu. W tym czasie podjęto pierwsze kroki w stronę pozyskania środków oraz przygotowano projekt nowej siedziby.

Cztery boksy garażowe, do tego część socjalna i pomieszczenia, które byśmy zaadoptowali na przykład na siłownię. Spora świetlica, która ma ponad 70 metrów kwadratowych. Ponadto pomieszczenia magazynowe i wspinalnia na miarę obecnych czasów - wylicza prezes Wołoszyn.

ruda remiza 1

i

Autor: Nadesłane / OSP Ruda Wizualizacja nowej komendy dla ochotników z Rudy

Projekt nowej remizy dla ochotników z Rudy powstawał przy współpracy z innymi - podobnymi jednostkami.

Oglądaliśmy inne remizy. Skupialiśmy się na tym, jak wyglądają, jakie są tam warunki techniczne i lokalowe. Analizowaliśmy to, co by na pasowało oraz to, czego na pewno byśmy nie zrobili. Dzięki temu mieliśmy ogólny pogląd na całą sytuację. Odpowiednią dla nas jednostkę znaleźliśmy w Rybnie - informuje przedstawiciel ochotników.

Obecna remiza OSP Ruda sąsiaduje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Małym Rudniku. Ten obecnie jest rozbudowywany. Nowa siedziba ochotników miałaby powstać naprzeciwko - na działce, którą pod ten cel przeznaczyła gmina.

Szacuje się, że cała inwestycja powinna kosztować ok. 4 milionów złotych. 

Bardzo dużą pomoc w pozyskiwaniu środków na budowę nowej remizy otrzymaliśmy od wójta gminy, Andrzeja Rodziewicza. Odbyliśmy już szereg spotkań i wszystko jest na dobrej drodze - kończy Marcin Wołoszyn.

Obecnie OSP Ruda jest jedną z prężniej działających jednostek na terenie gminy Grudziądz. Zrzesza blisko 100 członków i działania na terenie 12 sołectw.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

M. SAWICKI: NIECH TUSK NIE ZAJMUJE SIĘ SPRZĄTANIEM, TYLKO DYSKUSJĄ O GOSPODARCE