komenda straz

i

Autor: Nadesłane/ PSP w Grudziądzu Nowa komenda powstanie nieopodal ulicy Łyskowskiego

Trwa budowa nowej komendy dla strażaków z Grudziądza. Na czym polegają pierwsze prace?

2022-11-11 12:44

Trwa budowa nowej siedziby dla grudziądzkich strażaków. Plac budowy wykonawcy został przekazany już trzy dni po podpisaniu umowy. Przypomnijmy, strażnica stanie u zbiegu ul. Łyskowskiego i Karabinierów. Obecnie w głównej mierze wykonywane są prace ziemne.

Pierwsze prace przy budowie nowej strażnicy zostały już wykonane. Obiekt powstaje u zbiegu ul. Łyskowskiego i Karabinierów w Grudziądzu.

Na miejscu trwają prace ziemne, czyli: wymiana gruntu, stabilizacja podłoża. W tej chwili zrobiony jest cały wykop podłoża pod nowy obiekt budowlany. Utwardzono również podłoże takich chudym betonem, wysypywany jest także piasek - mówi Paweł Korgol, oficer prasowy KM PSP w Grudziądzu.

Pierwszy etap budowy zakończyć ma się w grudniu 2024 roku. Termin ten może się jednak wydłużyć chociażby przez niekorzystne warunki pogodowe.

To wszystko będzie się dynamicznie rozgrywało, w zależności od pogody. Wiemy przecież, że nowoczesne technologię pozwalają prowadzić prace budowlane również w ujemnych temperaturach. Decyzje będziemy podejmowali na bieżąco - dodaje strażak.

komenda straz 2

i

Autor: Nadesłane/ PSP w Grudziądzu Koszt inwestycji to prawie 21 milionów złotych

Strażacy do nowej siedziby planują przenieść się pod koniec 2024 roku. Przypomnijmy - nowy obiekt będzie nowoczesny i zdecydowanie większy niż ten obecny, przy ul. Piłsudskiego. 

Będzie przede wszystkim bardzo duży garaż. Obecna lokalizacja w tym temacie mocno nas ogranicza. Pozostałe pomieszczenia będą nowoczesne i ergonomiczne - opisuje Paweł Korgol.

Nowa komenda grudziądzkich strażaków będzie mieściła się u zbiegu ulic Łyskowskiego i Karabinierów.​ Inwestycja będzie realizowana w ramach "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2022-2025".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Kiedyś to była Straż Ogniowa...