prezenty dom dziecka

i

Autor: Łukasz Piekarski Rok temu zorganizowano pierwszą edycję akcji

Grudziądz. Dzieci piszą listy do Św. Mikołaja. Możemy spełnić ich marzenia

2022-11-11 12:27

Jedni marzą o pluszaku, inni o zestawie klocków. Po raz drugi dzieci z Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu piszą listy do świętego Mikołaja. Starszym dziadkiem w czerwonej pelerynie i białej brodzie może zostać każdy.

Po raz drugi w Grudziądzu świąteczną akcję dla maluchów z domu dziecka przeprowadzi Stowarzyszenie „Uśmiech Nadziei Dzieciom”.

W tym roku robimy prezenty dla przeszło setki dzieci, która są w domu dziecka przy ul. Mikołaja z Ryńska. Akcja polega na tym, że dzieci piszą listy i my szukamy darczyńców do tego, żeby przygotować taką paczkę - mówi Anna Jasińska ze Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei Dzieciom.

Gdzie znajdziemy listy?

Listy znajdziemy od 12 listopada na stronie facebookowej Stowarzyszenia "Uśmiech Nadziei Dzieciom". Tam listy będą publikowane od godziny 20. Jeśli chcemy zostać darczyńcą i spełnić marzenie dzieci to wystarczy, że w komentarzu pod wybranym listem napiszemy "jestem mikołajem" - dodaje wolontariuszka.

Dzieci w swoich listach piszą miejscami o bardzo prostych marzeniach. Pojawiają się tam m.in. klocki, kosmetyki, czy chociażby kosmetyki.

Mamy także list, w którym dziewczynka prosi o niewielki namiot. Twierdzi, ze chciałaby mieć miejsce, w którym przez chwilę mogłaby pobyć sama - mówi Anna Kozłowska, również wolontariusz ze Stowarzyszenia „Uśmiech Nadziei Dzieciom”. 

Akcję wraz z Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu po raz pierwszy zorganizowano przed rokiem.

Prezenty należy dostarczyć do 9 grudnia. Miejscem zbiórki będzie Pracownia Krawiecka "Ami" przy ul. Groblowej 11 w Grudziądzu (czynna w godzinach od 9 do 16).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl