mateusz rudyk

Autor: Nadesłane / Mateusz Rudyk Mateusz Rudyk (na zdjęciu) w sprincie zajął czwarte miejsce

Mistrzostwa Świata w Paryżu. O medale rywalizowali kolarze z ALKS Stali Grudziądz

2022-10-17 15:50

Zakończyły się Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym. W zawodach na welodromie w Saint-Quentin-en-Yvelines pod Paryżem startowała trójka reprezentantów ALKS Stali Grudziądz. Najbliżej medalu był Mateusz Rudyk, który zajął czwarte miejsce w sprincie.

Zmagania w Paryżu rozpoczęły się do zawodów drużynowych. Polscy sprinterzy w składzie: Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk (obaj ALKS Stal Grudziądz) oraz Patryk Rajkowski (Kórnik) zajęli piąte miejsce! W stawce było aż 17 drużyn.

W przypadku pań - tutaj skład wyglądał następująco: Urszula Łoś (Stal Grudziądz), Marlena Karwacka (Klub Kolarski Ziemia Darłowska) i Nikola Sibiak (Klub Kolarski Ziemia Darłowska) - skończyło się na szóstej pozycji. Tutaj do rywalizacji przystąpiło 11 ekip.

Do medalu zabrakło niewiele...

Najbliżej krążka był na francuskich mistrzostwach Mateusz Rudyk. W sprincie indywidualnym zawodnik ALKS Stali Grudziądz dotarł aż do ścisłego finału. Tam po walce zajął czwarte miejsce. Mistrzem świata w tej konkurencji po raz czwarty z rzędu został Holender Harrie Lavreysen.

Indywidualnie startowała również Urszula Łoś. W keirinie zajęła 10 miejsce, a na 500 metrów 14.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Wiktoria Gąsiewska zdradza, jak zareagowała, gdy zobaczyła, ile pieniędzy zarobiła do 18. roku życia