Waldemar Dąbrowski

i

Autor: Radio Eska Waldemar Dąbrowski (na zdjęciu) miał 64 lata

Zmarł Waldemar Dąbrowski, założyciel Ośrodka "Mateusz". Zostawił swój ślad w Grudziądzu

2023-03-09 13:26

W wieku 64 lat zmarł Waldemar Dąbrowski, twórca Ośrodka Readaptacyjnego "Mateusz". Jeden z domów znajduje się od 2017 roku w Grudziądzu.

Odszedł nasz kolega, brat, dziadek, mąż, tata. Zmarł Waldemar Dąbrowski, który stworzył Ośrodek Readaptacyjny Mateusz. To dom dla osób, które opuściły zakład karny lub dla tych, którzy mają problemy z alkoholem i chcą zacząć życie na nowo. Jeden z nich, dla kobiet znajduje się także w Grudziądzu.

Faktycznie, jest to śluza wolności. Kiedyś tak to sobie określiliśmy ze znajomymi, właściwie są to słowa senatora Jana Wyrowińskiego. Na pewno dla wielu osób jest to namiastka domu - powiedział reporterce Radia ESKA Toruń Waldemar Dąbrowski.

Ośrodek Readaptacyjny "Mateusz" został założony przez Waldemara Dąbrowskiego w 2009 roku. Mężczyzna pomagał w nim osobom uzależnionym, samotnym, niekiedy takim, którzy opuścili więzienie i próbują wrócić do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

O tym, że Waldemar Dąbrowski zmarł poinformował Ośrodek "Mateusz" za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym zmarł nasz ukochany Mąż, Tata, Dziadek, Brat - Waldemar Dąbrowski - czytamy.

Waldemar Dąbrowski miał 64 lata.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Marek SAWICKI