gralak stal

i

Autor: Radio Eska Ryszard Gralak był wieloletnim prezesem Stali Grudziądz

Zmarł Ryszard Gralak. Był wieloletnim prezesem Stali Grudziądz

2023-03-08 14:37

Ostatniej nocy, po długiej walce z chorobą, odszedł Ryszard Gralak. Był wieloletnim działaczem Stali Grudziądz i jedną z twarzy lokalnych sportów wodnych. Miał 76 lat.

Ryszard Gralak związany był m.in. ze sportami wodnymi w Grudziądzu. Współzałożyciel klasy Omega w znanej do dziś formie, a zarazem prekursor, twórca i pierwszy mistrz Polski tej klasy (1979), sędzia i główny mierniczy organizowanych w niej zawodów

Ryszard Gralak pozostawił po sobie wiele dobrych wspomnień. Przyjaciele pamiętać go będą jako człowieka ciepłego i serdecznego. Szerzej był znany głównie jako zawodnik i zwycięzca niezliczonej ilości regat. Zostanie zapamiętany jako organizator wielu imprez.

Przez wiele lat związany był również ze Stalą Grudziądz. W klubie z Al. Sportowców działał m.in. jako prezes i dyrektor (w latach 1983-2013 r.). Jeszcze do niedawna można było spotkać go na hali podczas ligowych spotkań siatkarzy - zarówno w drugiej, jak i trzeciej lidze.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Paulina Hennig-Kolska Pieniądze to nie wszystko