policja gbo

i

Autor: Radio Eska Policja z Grudziądza dochodzenie prowadzi od września ubiegłego roku

Zamieszanie wokół Budżetu Obywatelskiego w Grudziądzu. Jest stanowisko ratusza

2023-03-08 11:34

Policja interesuje się Grudziądzkim Budżetem Obywatelskim. Mundurowi od września zeszłego roku prowadzą dochodzenie w sprawie. Jak się okazuje – zawiadomienie złożyli urzędnicy z ratusza.

Wczoraj informowaliśmy o prowadzonym przez grudziądzkich policjantów dochodzeniu w sprawie Budżetu Obywatelskiego. Sprawa prowadzona jest od września ubiegłego roku. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Miejski w Grudziądzu.

W sprawie X edycji GBO toczy się postępowanie prowadzone przez KM Policji w Grudziądzu. Sprawa została zgłoszona przez Urząd Miejski jesienią ubiegłego roku, niezwłocznie po powzięciu informacji o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na użyciu danych osobowych bez zgody zainteresowanej osoby, w celu oddania głosu na określone zadanie. Sprawa nie dotyczy stosowanych przez Urząd Miejski procedur czy bezpieczeństwa systemu wspomagającego procedurę GBO, lecz budzących wątpliwości działań podejmowanych przez bliżej nieokreślone osoby oddające głosy - informuje Karol Piernicki, rzecznik ratusza. 

Stanowisko urzędu potwierdza wcześniejsze doniesienia, że sprawa dotyczy użycia danych osobowych bez zgody zainteresowanej osoby.

Do tematu wrócimy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ona buduje dom