policja gbo

i

Autor: Pixabay Policja GBO bada od września 2022 roku

Afera w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim? Policja prowadzi dochodzenie

2023-03-07 8:28

Grudziądzka policja prowadzi dochodzenie w sprawie Budżetu Obywatelskiego. Zgłoszenie do lokalnej komendy trafiło we wrześniu ubiegłego roku.

O możliwych nieprawidłowościach w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim poinformował wczoraj portal "Grudziądz 365". Mundurowi w rozmowie telefonicznej z Radiem Eska potwierdzili przyjęcia zgłoszenia.

Od września ubiegłego roku prowadzone jest dochodzenie w sprawie. Przesłuchiwani są świadkowie - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Na razie nie wiadomo czy chodzi o jeden konkretny projekt, czy o kilka. Nie znamy także szczegółów - czy sprawa dotyczy samego głosowania, czy fałszowania dokumentów jeszcze w procesie weryfikacji. Do sprawy wrócimy.

Nabór wniosków do kolejnej edycji GBO 2024

Ruszyła jedenasta edycja Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Od poniedziałku (6 marca) można zgłaszać kolejne propozycje do zrealizowania w przyszłych - 12 miesiącach.

Wnioski można zgłaszać do 20 marca, do godziny 15.00. Na 9 czerwca zaplanowano ogłoszenie wyników oceny projektów, po czym nastąpi procedura odwoławcza. Publikacja ostatecznych list zadań do głosowania nastąpi 28 sierpnia, z kolei samo głosowanie zaplanowano na 4-22 września. Listę projektów, które realizowane będą w przyszłym roku w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego, poznamy najpóźniej 6 października - przekazuje Karol Piernicki, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Wnioski należy składać wyłącznie za pośrednictwem systemu, który dostępny jest na stronie grudziadz.obywatelski.org. Każdy mieszkaniec ma prawo do złożenia jednego projektu zadania ogólnomiejskiego, miękkiego oraz osiedlowego.

Pula środków do podziału to 4 316 000 złotych, z czego 600 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na zadania ogólnomiejskie, 60 tysięcy złotych na miękkie, a pozostała kwota będzie do dyspozycji na zadania okręgowe. Maksymalna wartość projektów ogólnomiejskich wynosi 300 tysięcy złotych, zadań okręgowych 170 tysięcy złotych, natomiast zadań miękkich 20 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Zima wróciła do Warszawy