siatkarki stal

i

Autor: Nadesłane / KS Stal Grudziądz Grudziądzanie zagrają w 1/8 finału Mistrzostw Polski Młodziczek

Siatkarki Stali Grudziądz trzecią drużyną województwa. Teraz zagrają w Mistrzostwach Polski

2023-03-06 20:16

Młode siatkarki Stali Grudziądz trzecie w województwie. Podopieczne Konrada Biernackiego w turnieju finałowym, który został rozegrany w Mniszek Arenie bez porażki przebrnęły fazę grupową. Potknęły się dopiero w półfinałowym starciu z Pałacem Bydgoszcz.

Są trzecim zespołem młodziczek w województwie. Siatkarki Stali Grudziądz finałowe rozgrywki zakończyły z brązowymi medalami. Podopieczne trenera Konrada Biernackiego wygrały wszystkie spotkania, z wyjątkiem półfinałowego starcia z Pałacem Bydgoszcz.

Na pewno czujemy z dziewczynami niedosyt. Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale dobrze że jednak udało się zdobyć to trzecie miejsce. Teraz zagramy w 1/8 Mistrzostw Polski i mam nadzieję, że tam zaprezentujemy się lepiej - mówi Weronika Wiśniewska, siatkarka Stali.

Po meczu półfinałowym, który przegraliśmy z Bydgoszczą pozostał na tylko i aż mecz o trzecie miejsce z Lnianem. Myślę, że nie zależnie od tego, które miejsce tutaj zajęliśmy i tak dalej będziemy pracowali na to, że w rozgrywkach ogólnopolskich wypaść zdecydowanie lepiej i zajść jak najdalej - dodaje Konrad Biernacki, trener siatkarek z Grudziądza.

Grudziądzanki ostatecznie pomimo zajęcia trzeciego miejsca awansowały do 1/8 finałów Mistrzostw Polski Młodziczek.

Jedziemy już na pewno do województwa Podlaskiego. Tam będą cztery drużyny: mistrz Podlaskiego, drugi zespół z Mazowieckiego, my jako Stal Grudziądz i czwarta ekipa z Warmińsko-Mazurskiego. System rozgrywki to "każdy z każdym". Dwie najlepsze ekipy awansują do ćwierćfinałów, więc na pewno będzie o co grać - informuje opiekun Stali.

Finał Mistrzostw Województwa Młodziczek w Grudziądzu - WYNIKI

Faza grupowa:
  • MSPS Inowrocław - MUKS Spartakus Lniano  1:2
  • KS Stal Grudziądz - MSPS Inowrocław 2:0
  • MUKS Spartakus Lniano - KS Stal Grudziądz 0:2
Półfinały:
  • KS Stal Grudziądz - KS Pałac Bydgoszcz 1:2
  • MUKS Joker Świecie - MUKS Spartakus Lniano 2:0
Finały:
  • KS Stal Grudziądz - MUKS Spartakus Lniano 2:0
  • KS Pałac Bydgoszcz - MUKS Joker Świecie 2:1
siatkarki stal

i

Autor: Nadesłane / KS Stal Grudziądz Siatkarki Stali zajęły trzecie miejsca

Turniej 1/8 Mistrzostw Polski Młodziczek odbędzie się za dwa tygodnie.

Seniorzy Stali bez wygranego seta

Nieudany wyjazd siatkarzy grudziądzkiej Stali. Zespół prowadzony przez trenera Jerzego Komorowskiego przegrał w Dragaczu z miejscowym zespołem 0:3. W pierwszym secie do 19, w drugim wyraźnie do 12 i w trzecim po ambitnej walce do 21. Grudziądzanie po tej porażce stracili już szansę na zajęcie jednego z dwóch pierwszych lokat w tabeli. Oznacza to, że nie awansuję do fazy play off.

Kolejny mecz Stal rozegra 12 marca przed własną publicznością z Chemikiem Bydgoszcz.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl