JAn zandecki

i

Autor: Superliga Tenisa Stołowego Jeden ze swoich pojedynków wygrał także Jan Zandecki (Olimpia-Unia Grudziądz)

Grudziądzanie znów pokonali Mistrzów Polski. Niespodziewana wygrana Olimpii-Unii

2023-03-06 8:22

Podobnie jak w sezonie zasadniczym, również w Grupie Mistrzowie LOTTO Superligi Olimpia-Unia Grudziądz pokonała – w zaległym meczu – Mistrza Polski Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:2.

Mistrzowie Polski na domowy mecz z grudziądzką Olimpią wystawili mocno rezerwowy skład. Trener gospodarzy, Tomasz Redzimski miał do dyspozycji Marka Badowskiego oraz Jacka Mitasa i Arkadiusza Żuka. Goście do Grodziska pojechali bez swojego lidera, Parka Jeongwoo.

Dwa singlowe pojedynki dla Bogorii zdołał wygrać Marek Badowski. Najpierw po zaciętym boju 3:2 z Łukaszem Sokołowskim, a później z Janem Zandeckim.

Po grudziądzkiej stronie - Jan Zandecki i Ibrahim Gunduz dość gładko poradzili sobie z Jackiem Mitasem i Arkadiuszem Żukiem.

W deblu Łukasz Sokołowski i Ibrahim Gunduz zdecydowanie pokonali parę Mitas/Żuk 2:0.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Olimpia-Unia Grudziądz 2:3
  • Marek Badowski – Łukasz Sokołowski 3:2 (8:11, 11:3, 13:11, 7:11, 11:7)
  • Jacek Mitas – Jan Zandecki 0:3 (5:11, 6:11, 8:11)
  • Arkadiusz Żuk – Ibrahim Gunduz 0:3 (5:11, 8:11, 11:13)
  • Marek Badowski – Jan Zandecki 2:0 (11:8, 11:5)
  • Jacek Mitas/Arkadiusz Żuk – Łukasz Sokołowski/Ibrahim Gunduz 0:2 (3:11, 3:11)

Bogoria po tej przegranej wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli Lotto Superligi. Grudziądzanie pomimo zwycięstwa nadal są na siódmym miejscu.

Kolejny mecz Olimpia-Unia również rozegra na wyjeździe. 16 kwietnia z Dekorglassem Działdowo, który jest obecnym liderem rozgrywek. Później rozpocznie się faza play off.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Na burgery amerykańscy żołnierze przychodzą do Locanty