mks wygrana

Autor: Nadesłane / MKS Grudziądz To druga z rzędu wygrana MKS-u Grudziądz

Udany powrót do własnej hali! MKS Grudziądz wygrywa drugi mecz z rzędu

2023-03-05 10:43

Udanie drugą część sezonu w grupie A pierwszoligowych rozgrywek rozpoczęli szczypiorniści MKS-u Grudziądz. Zespół Sylwestra Ziółkowskiego tym razem pokonał u siebie KPR Gryfino 30:26.

Grudziądzanie do pierwszego po dłuższym czasie spotkania przed własną publicznością podchodzili w dobrych nastrojach. Przed tygodniem MKS na wyjeździe ograł Spartę Oborniki.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania z Gryfinem stała na wysokim poziomie. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi i ostatecznie po 30 minutach MKS prowadził, ale tylko 17:16.

Grudziądzanie tempo podkręcili po przerwie. To właśnie w drugich 30 minutach lokalni szczypiorniści byli w stanie powiększyć swoją przewagę i nie oddali jej już do końcowej syreny. MKS ostatecznie pokonał KPR Gryfino 30:26.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w talii Sylwestra Ziółkowskiego byli Sebastian Rumniak i Damian Nowak - obaj zdobyli po 7 bramek. 6 trafień dorzucił także Paweł Kruszewski. Po stronie gości najskuteczniejszy był Radosław Jarząbek - także 7 bramek.

MKS dzięki tej wygranej przesunął się na szóste miejsce w tabeli - z dorobkiem 12 oczek.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają na wyjeździe. 11 marca zmierzą się w Olsztynie z miejscowym Szczypiorniakiem. Początek o godzinie 17.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl