remont stadionu olimpii

i

Autor: Łukasz Piekarski Wciąż nie wiadomo kiedy rozpocznie się remont stadionu GKS Olimpii Grudziądz

Walka o środki na remont stadionu GKS Olimpii Grudziądz. Kto przekona Ministerstwo Sportu?

2023-03-04 0:02

Jest kłótnia o środki, a wciąż nie ma remontu. Chodzi o lekkoatletyczną część stadionu GKS Olimpii Grudziądz. Prezydent Maciej Glamowski miał w sprawie zwiększenia dotacji spotkać się z ministrem sportu, Kamilem Bortniczukiem. Do rozmów jednak nie doszło.

Kto skuteczniej załatwia środki na remont stadionu grudziądzkiej Olimpii? W tej sprawie radni dyskutowali z prezydentem Maciejem Glamowskim, który o dodatkowych środkach miał rozmawiać z ministrem sportu. Minister z prezydentem się nie spotkał, ale o remoncie rozmawiał, z Prezesem Rządowego Centrum Legislacji, Krzysztofem Szczuckim.

Dziwnie to wygląda, kiedy to dokładnie w tym samym dniu, w którym mam zaplanowane spotkanie, nie dopuszcza się ostatecznie do tego spotkania prezydenta miasta. Przecież kto lepiej może przedstawić o co zabiegamy, o co nam chodzi, dlaczego zabiegamy o te środki i dlaczego one są takie ważne - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Jak się okazuje – za spotkaniem ministra Kamila Bortniczuka z Krzysztofem Szczuckim w sprawie stadionu Olimpii stoją lokalni radni PIS.

Pan Szczucki został poproszony przez nas o to, aby w tę sprawę się zaangażował i przyjrzał się. Chcieliśmy aby odpowiedział nam na pytanie, czy jest możliwość, żeby te pieniądze Ministerstwa Sportu zostały zwiększone - informuje radny PIS, Sławomir Szymański.

Przypomnijmy, według obecnej dokumentacji projektowej prace na stadionie będą kosztowały przeszło 9 milionów złotych. Miasto wraz z dotacją ma ich pięć.​

Temat remontu stadionu GKS Olimpii Grudziądz powrócił na ostatniej konferencji prasowej, w której udział wziął sam zainteresowany, czyli Krzysztof Szczucki.

Jeżeli taka będzie wola miasta, jako strony umowy z Ministerstwem Sportu, to Ministerstwo Sportu wyrazi zgodę na etapowanie tej inwestycji w związku z tym, że koszt ostateczny okazał się znacząco wyższy, niż ten który był zakładany we wniosku. W związku z tym, w ramach pierwszego etapu, z udziałem środków pochodzących z Ministerstwa Sportu miasto mogłoby dokonać remontu bieżni zewnętrznej, następnie w ramach drugiego etapu modernizacji bieżni wewnętrznej w hali - powiedział w trakcie spotkania z lokalnymi dziennikarzami, Krzysztof Szczucki.

Na razie nie wiadomo jednak - kiedy i czy w ogóle rozpoczną się prace na części lekkoatletycznej stadionu przy ul.Piłsudskiego 14 w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl