remont stadionu olimpii

i

Autor: Łukasz Piekarski Ze stadionu korzystają m.in. lekkoatleci oraz piłkarze

Grudziądz. Co dalej z remontem stadionu lekkoatletycznego? "Brakuje 6,5 miliona złotych"

2022-11-09 1:09

Remont lekkoatletycznej części stadionu centralnego stanął pod znakiem zapytania. Powodem jest zdecydowany wzrost kosztów. Dotychczasowy kosztorys prac przygotowany został dwa lata temu. Po aktualizacji okazuje się, że brakuje prawie 6,5 miliona złotych.

Wcześniejszy kosztorys opierał się w połowie o dotację z ministerstwa sportu.

W pierwotnej wersji kwota dofinansowania zakładała 50-procentowe wsparcie dla projektu przebudowy części lekkoatletycznej stadionu centralnego. Wówczas szacunkowa wartość tej inwestycji wynosiła 5 milionów złotych - mówi Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Po aktualizacji dokumentacji okazało się, że koszty wzrosną i to prawie dwukrotnie. Teraz w grę wchodzi kwota 9 milionów złotych. Miasto zwróciło się więc do rządu o zwiększenie wcześniej przyznanej dotacji.

W odpowiedzi do ratusza wpłynął aneks do umowy, który ogranicza wsparcie do poziomu 27 procent. Oznacza to, że ministerstwo pozostało przy kwocie dotacji w wysokości 2,5 miliona złotych. To wiąże się z tym, że na realizację tej inwestycji brakuje w tej chwili 6,5 miliona złotych - dodaje przedstawiciel Urzędu Miejskiego.

Obecnie trwa poszukiwanie dodatkowym pieniędzy na remont stadionu. Przypomnijmy – jest on niezbędny do organizowania w Grudziądzu lekkoatletycznych imprez o zasięgu ogólnopolskim.

Remont stadionu GKS Olimpii Grudziądz - zakres zaplanowanych prac

W ramach inwestycji zaplanowano gruntowny remont: bieżni, rzutni oraz rozbiegów. Z powodu złego stanu straciły już one certyfikat PZLA.

Do tematu wrócimy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Iga Świątek odpadła z WTA Finals, ale to był i tak świetny sezon. Lepszy niż Roberta Lewandowskiego?