stadion olimpii grudziądz

i

Autor: Nadesłane/Mariusz Nasieniewski Wyremontowane zostanie bieżnia, rzutnie i rozbiegi

Stadion Olimpii Grudziądz doczeka się remontu. Miasto dostało sporą dotację

2021-07-26 23:35

Bieżnia, rzutnie i rozbiegi zostaną wyremontowane dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Grudziądz znalazł się na liście zakwalifikowanych wniosków w ramach Programu „Sportowa Polska 2021”. Do miejskiej kasy trafi na ten cel 2,5 mln złotych.

Urząd Miejski w Grudziądzu mógł ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 50% wartości zadania. Urzędnicy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Wypoczynku złożyli wniosek na 2,5 mln złotych, a MKDNiS przyznało nam maksymalne wsparcie. Całkowita wartość zadania to 5 mln złotych.

Złożyliśmy do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu jeden, ale rozbudowany wniosek, który zyskał akceptację. Dzięki dofinansowaniu zrobimy długo wyczekiwany remont części lekkoatletycznej na Olimpii. To ogromny sukces, zwłaszcza dlatego, że rok 2021 został ustanowiony rokiem Bronka – mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

ZOBACZ TEŻ - Olimpia Grudziądz remisuje z Elaną. Zadecydował początek meczu

Dzięki dofinansowaniu gruntownemu remontowi poddane zostaną m.in.: ośmiotorowa bieżnia okrężna 400 m, rowy z wodą, rzutnie do pchnięcia kulą i rzutu dyskiem oraz rozbiegi do skoku wzwyż, skoku w dal i skoku o tyczce. W ramach projektu pokryte zostaną także wydatki na nadzór inwestorski oraz uzyskanie certyfikacji IAAF oraz PZLA obiektu po remoncie, by można było organizować imprezy lekkoatletyczne rangi mistrzostw Polski.

Celem Programu „Sportowa Polska” jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych, które dotyczą obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem w ramach programu mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. W przypadku obiektów zewnętrznych, dostęp do nich, w szczególności dla dzieci i młodzieży, powinien być nieodpłatny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY