sniadanie senior

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Zapisy startują od czwartku - 9 marca

Śniadanie wielkanocne z myślą o grudziądzkich seniorach. Startują zapisy do akcji

2023-03-08 12:46

Od jutra (9 marca) startują zapisy do akcji "Grudziądzkie Śniadanie Wielkanocne dla Seniora”. Na Święta Wielkanocne miasto przygotowało dla Seniorów kilkaset pakietów świątecznych posiłków.

O pomoc mogą zwrócić się osoby w wieku powyżej 70. roku życia, które mieszkają same i nie mogą liczyć na wsparcie rodziny lub innych osób, warunkiem jest też mieszkanie na terenie Grudziądza.

Aby stworzyć namiastkę świąt w domach samotnych i starszych mieszkańców Grudziądza kontynuujemy akcję polegającą na dostarczaniu gotowych posiłków wielkanocnych – mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Zgłoszenia na pakiety śniadaniowe przyjmuje Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Grudziądzu w dniach od 9 do 23 marca wyłącznie telefonicznie.

Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są pod numerami 56 45 10 461 i 56 45 10 460.

Seniorzy nie muszą zgłaszać się samodzielnie, mogą być również zgłaszani przez sąsiadów lub podmioty działające na rzecz osób starszych, pod warunkiem, że zgłaszana osoba zostanie o tym fakcie poinformowana i wyrazi na to zgodę. O przyznaniu pomocy decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba śniadań jest ograniczona.

Kiedy zostaną wręczone pakiety?

Wolontariusze z grudziądzkich organizacji pozarządowych dostarczą pakiety w Wielki Piątek, 7 kwietnia.

W paczce zapakowane będą tradycyjne świąteczne przysmaki, m.in. sałatka warzywna, biała kiełbasa czy mazurek - przekazują urzędnicy z Grudziądza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

XVII Ogólnopolska i XXVIII Podkarpacka Parada Straży Wielkanocnych "Turki 2022" w Tryńczy